У Ватутіному закривають частину відділень лікарні

У Ватутіному люди збунтувалися проти закриття відділень місцевої лікарні. Таке рішення депутати міської ради ухвалили наприкінці квітня більшістю голосів. Через брак коштів у бюджеті медичний заклад позбудеться 5 відділень. Після цього пацієнтам доведеться їздити у Звенигородську районну лікарню. Понад сотня обурених містян 2-го травня прийшли під стіни міськради з вимогою відмінити рішення, пише сайт Вечірні Черкаси.

Проти закриття відділень лікарні містяни протестували під міськрадою

– До людей вийшов голова Лисюк і сказав, що спілкуватиметься з ними у сесійній залі, – розповідає депутат Євген Підцерковний. – Всі відмовилися, бо не вмістилися б там. Через деякий час він таки погодився говорити на вулиці. Розказував, мовляв, дайте 7 мільйонів і тоді буде щось робити. Грошей в бюджеті немає. Напередодні ми збиралися на стадіоні й склали звернення, аби рішення сесії про закриття відділень скасувати. Якщо цього не буде, ініціюємо збір підписів на відставку мера.

У містян ніхто не цікавився думкою з приводу реорганізації лікарні, скаржиться Підцерковний.

Це питання мало б виноситися на розгляд громади, бо є суспільно важливим, – каже депутат. – Вони так вирішили, бо мають більшість у міськраді. Вирішують все, що захочуть. Людям треба доносити інформацію, що на них чекає в тій чи іншій ситуації. Позитив зараз у тому, що містяни нарешті прокинулися.

Міський голова Олександр Лисюк не планує ветувати рішення депутатів.

Люди завжди чимось незадоволені, – нарікає мер Ватутіного.  – Медична реформа стосується всієї країни і Ватутіного в тому числі. Однозначно у нас не буде тих відділень лікарні. Навіть якщо б у бюджеті було достатньо грошей. У нас залишиться терапія, неврологія та інфекційне відділення. Ще має добавитися реабілітаційне й паліативне відділення. Кількість медперсоналу в нас розраховано на 22 тисячі людей. На сьогодні у Ватутіному залишилося 17 тисяч. На обслуговування одного пацієнта держава виділила 690 гривень. Більше я з бюджету не зможу дати. Лікарі на роботу ходитимуть за просто так? Рішення сесії може скасувати лише суд. А Підцерковний нехай  колотить. Він раніше з ганьбою пішов з міської ради, а зараз він ходить і шукає недолугу сіру масу, якою маніпулює.

Адміністрація лікарні називає головною причиною реорганізації  відсутність фінансування заробітної плати медиків. Окрім цього відділення хірургії не зможе в майбутньому виконувати план з кількості операції.

В нас немає грошей на зарплати, – пояснює головний лікар Ватутінської міської лікарні Іван Павленко. – До кінця року не вистачає 4 мільйони  700 тисяч. А є ж ще інші потреби. Тому потрібно заклад приводити відповідно до нормативів та фінансування. Інші лікарні дофінансовують з бюджетів району, міста чи громади. А ми не маємо нічого. З 1 червня почнеться заборгованість по зарплаті. Якби гроші були, питання про закриття не ставилося б. Тому мусимо закрити  гінекологію, хірургію та кілька другорядних відділень. Залишаться функціонувати як денні стаціонари у поліклініці. З нового року нам взагалі буде важко вижити, якщо залишити все, як є.  Саме з цього часу нас почне фінансувати Національна служба здоров’я. Вони не даватимуть субвенції, а відшкодовуватимуть вартість лікування. Тобто, скільки заробив, на стільки й житимеш. Наприклад, на одного хірурга має бути не менше трьохсот операцій за рік. А в нас за минулий рік у хірургії зроблено лише 90 операцій. Тому й вимушені об’єднуватися зі Звенигородкою.

Лікарів не звільнятимуть, запевняє Павленко. При відкритті відділення паліативної допомоги доведеться набирати додатково кількадесят працівників.

Жоден лікар не постраждає, – говорить керівник лікарні. – Основну роботу вони мають в поліклініці. А от із молодшого персоналу осіб 20 тимчасово звільнимо на період реорганізації. Коли створиться «паліативка», необхідно буде величезний штат. Не вистачить навіть тих медсестер, що маємо зараз. Будемо додатково набирати.

Рішення про закриття відділень депутати мали ухвалити ще кілька місяців тому. Проте присутні на сесії містяни перешкодили цьому.

На Черкащині вже реорганізовано 13 медичних закладів. Більшість з них – в обласному центрі. Найбільш скандальною ситуацією є проблема з медико-санітарною частиною №14 у Смілі. Вже майже 2 роки заклад не отримує фінансування. Через це частина медиків звільнилися. Лікарню за борги відмикали від світла та теплопостачання. Частину мали передати на баланс «Укрзалізниці», проте процес реорганізації досі не запущений.

10 Травня, 2019 в 11:12 / Переглядів: 927

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про