Казкар з Умані став одним із символів громадської підтримки “Мовного закону”

Казкар, телеведучий, актор і сценарист з Умані на Черкащині Сашко Лірник (справжнє ім’я Олександр Власюк) став одним із своєрідних символів велелюдної громадської підтримки діям парламентарів і вчорашніх подій біля Верховної Ради в Києві, де приймали «Мовний закон». Про це повідомляє видання “Козацький край”.

Завдяки впізнаваності, колоритній зовнішності і емоційній поведінці під час затвердження знакового для патріотів України Закону, Сашко Лірник потрапив у новинні сюжети кількох провідних ЗМІ. Зокрема, його помічено і в авторській програмі відомого телеведучого та блогера Андрія Полтави (Андрія Карпова). Хоча у цьому випадку є ще й додаткове пояснення: двоє творчих і «затято-українських» патріотів давно дружать і роблять все для перемог України на інформаційних фронтах…

“Бог є. І Він любить Україну. Він тримає її на долоньках як замерзлого горобчика, і ,час від часу, хукає на неї щоб зігріти. От саме зараз Бог зігрів своїм диханням нашу батостраждальну скоцюрблену і розшарпану Неню… Вітаю українців! Справа мого життя звершена! Закон про українську мову ухвалено!” – емоційно написав Лірник на своїй сторінці у “Фейсбуці”.

Рішення підтримали 278 народних депутатів. Після голосування парламентарі стоячи заспівали гімн України.

Законопроект “Про забезпечення функціонування української мови як державної” звучить як фіксація конституційної норми, регулює її обов’язкове вживання в державницьких і різних гуманітарних галузях і має, на думку законотворців, об’єднати країну.

Документ визначає, що єдиною державною мовою є українська. Публічне приниження мови прирівнюватимуть до наруги над державними символами і будуть карати за законом – позбавлення волі до трьох років.

3 Травня, 2019 в 10:35 / Переглядів: 660

Теми: Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про