У Бузівській ОТГ створюють нові можливості для старшого покоління

Новостворені громади на етапі свого становлення стикаються з рядом проблем. Одна з них – недостатня готовність спеціалістів, які займаються залученням коштів. В результаті є реальна загроза недоотримати кошти з такого джерела, як інфраструктурна субвенція від держави. Це може статися у випадку, коли проекти від громад будуть подані не на визначені цілі, підготовлені не належним чином або подані несвоєчасно.

Бузівська ОТГ – одна з молодих і невеликих громад Черкащини. Загальна чисельність мешканців – близько 2,5 тис. осіб. Четверта частина з них – люди пенсійного віку (60 років та більше). Аналіз вікової структури населення, проведений в рамках підготовки Стратегії розвитку громади, засвідчив кілька негативних тенденцій: поступове збільшення кількості людей пенсійного віку та скорочення числа жителів молодого віку.

За такої ситуації одним з викликів, які стоять перед громадою, є залучення мешканців вікової категорії 60+ до активного життя ОТГ. На першому етапі це може досягатися шляхом створення умов для їхнього відпочинку і спільного проведення часу під патронатом громади. Наступним кроком має стати стимулювання їхньої громадянської і, за можливості, підприємницької активності.

Після спільного обговорення в громаді можливих варіантів, за підтримки фахівців Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, було прийнято рішення про відкриття ретро-клубу для людей поважного віку. Такий заклад, як показує іноземна та українська практика, дозволяє об’єднати самотніх людей похилого віку, повернути їх до активного громадського життя, створити комфортні умови для проведення часу і відпочинку.

Відповідний проект було обговорено в рамках засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку та внесено до плану реалізації. У 2019 році проект зі створення клубу для людей літнього віку було започатковано. Додатковою перевагою стала можливість задіяти приміщення місцевого клубу, яке до цього активно не використовувалося.

Завдяки створенню ретро-клубу близько сотні мешканців пенсійного віку вже зараз збираються в закладі, спільно проводять час, навчаються сучасним технологіям, мають інші можливості для розвитку. На сьогодні громада проводить заходи для пенсіонерів шляхом залучення власних спеціалістів та волонтера Корпусу Миру, яка працює в громаді.

«Ми самі не очікували, що реалізація одного з заходів Стратегії розвитку громади, дасть такий поштовх до єднання її мешканців і їхньої активізації. Сьогодні одинокі бабусі і дідусі вже самі поспішають на заходи до ретро-клубу. І мають великий інтерес, щоб клуб і надалі функціонував та розширював свою програму діяльності. З нашого боку планується розширювати матеріальну базу клубу, в тому числі – за рахунок участі в конкурсах на отримання грантових коштів. Дякуємо Черкаському ЦРМС в допомозі при підготовці Стратегії розвитку громади загалом та в реалізації цього проекту зокрема», –коментує стан справ у громаді спеціаліст із розробки проектів Бузівської ОТГ Вікторія Лавренюк.

 

30 Квітня, 2019 в 11:59 / Переглядів: 607

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про