На Черкащині висадили понад тисячу гектарів лісів

Лісівники Черкащини завершили роботи зі створення лісових культур – планові обсяги виконали всі лісогосподарські підприємства. Про це повідомив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

У державному лісовому фонді цієї весни створено лісових культур на загальній площі 1089 гектарів, в тому числі шляхом лісорозведення (нових лісів) – 30 гектарів. Крім того, проведено сприяння природному поновленню на площі 87 гектарів. Загалом у 2019-му році буде проведено відтворення лісів на площі 1230 гектарів.

Щоб успішно та якісно провести цьогорічну весняну лісокультурну кампанію, було заготовлено 80 тонн лісового насіння та вирощено майже 10 мільйонів сіянців. Традиційно основними лісоутворюючими породами для області є сосна звичайна (висаджено 441 га від загальної площі) та дуб звичайний (482 га від загальної площі), на 73 гектарах посіяно та висаджено горіх чорний.

Усі десять лісгоспів досить оперативно, в стислі, найбільш оптимальні терміни провели роботи з відновлення та створення лісів та завершили лісокультурну кампанію вчасно. Для забезпечення максимальної приживлюваності сіянців лісівники використовували суперабсорбенти (вологонакопичувачі), висаджували сіянці із закритою кореневою системою, використовували гербіциди при підготовці ґрунту.

Дбають лісівники вже про садіння лісів у 2020 році – протягом першого кварталу зібрано 387 кг лісового насіння, з них сосни звичайної – 272 кг. Тривають роботи на лісових розсадниках з посіву основних лісових порід. Станом на сьогодні вже засіяно 4,2 га, при плані 13,6 га.

– Активно в усіх лісгоспах області відбулися заходи Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». В них взяли участь понад 4 тисячі осіб – учнівська та студентська молодь, представники громадськості, місцевих органів виконавчої влади та самоврядування. У кожному держлісгоспі було створено пам’ятні ліси – присвячені учасникам АТО та ООС. Лісівники забезпечували посадковим матеріалом для озеленення соціальні заклади. Щира подяка всім тим, хто приєднався до акції – разом з лісівниками по всій Черкащині в рамках «Майбутнє лісу у твоїх руках» висаджено понад 70 гектарів лісових насаджень, – зазначив головний лісівник області Олександр Дзюбенко.

26 Квітня, 2019 в 09:02 / Переглядів: 462

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про