Завдяки передовому обладнанню в Черкасах почали робити унікальні операції на серці

Фото: Ільдана

У Черкаському обласному кардіологічному центрі почали робити унікальні міні-інвазивні операції на серці.

Це стало можливим завдяки появі в медичному закладі відеоторакоскопічної стійки. Майже 4 млн грн на її закупівлю було спрямовано з держбюджету за пропозицією нардепа Олега Петренка, пише 18000.

За словами головного позаштатного кардіохірурга Олега Журби, до сьогодні подібне обладнання було лише у двох столичних медичних закладах. Черкаси стали першим регіоном, крім Києва, де відтепер зможуть виконувати операційні втручання на такому високоякісному обладнанні. На одну з перших операцій у Черкаси завітав лікар із німецької клініки міста Штутгарт, де подібні втручання вже є рутинними.

Нова стійка дозволяє робити операції менш травматичними для пацієнта та навіть скорочує час його перебування у стаціонарі.

– Ми маємо слідкувати за світовими тенденціями у лікуванні, – переконаний Олег Журба. – Я не вважаю, що кількість населення у місті чи області може якось впливати на якість виконання операції. Те, що наш кардіоцентр розташований у Черкасах, не означає, що в такому невеликому місті не можуть виконувати такі операції.

За словами лікаря, минулоріч в обласному кардіцентрі провели рекордну кількість операцій – 355. Каже: можуть робити й більше. Втім для цього потрібна ще одна операційна.

– Чим більше ми виконуємо діагностувань, тим більше ми виявляємо проблем у пацієнтів і оперуємо, – говорить Олег Журба. – У нас достатньо кваліфікованих кадрів, є четверо кардіохірургів. Але робити більше операцій в одній операційній ми не можемо – максимум дві на день. Для нової операційної треба операційний стіл, лампи, новий набір інструментів, а також апарат штучного кровообігу. Останнє – найкоштовніше, вартує близько 10 млн грн.

25 Квітня, 2019 в 10:19 / Переглядів: 792

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про