Одразу в двох районах Черкащини скажені тварини покусали людей

Випадок сказу зафіксували на Смілянщині. Хвора кішка покусала 4 людей. Про це інформують у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Черкаській області.

13 квітня у Смілянську районну державну лікарню ветеринарної медицини телефоном звернулася громадянка с. Мала Смілянка та повідомила, що в її домоволодінні загинула кішка.

Через ймовірну загрозу захворювання на сказ загиблу тварину було доставлено в Смілянське відділення Черкаської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби України для вірусологічного дослідження.

Дослідження Черкаської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби України засвідчили, що кішка була хвора на сказ.

Під час проведення епізодично-епідемічного обстеження спільно з працівниками Смілянського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», було встановлено, що хвора кішка покусала чотирьох людей. На даний час потерпілим надають необхідне лікування.

З огляду на ситуацію відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Смілянській РДА, на якій було прийнято рішення про оголошення неблагополучною по сказу тварин територію с. Мала Смілянка Тернівської сільської ради з сільськогосподарськими та мисливськими угіддями. Також затверджено комплексний план локалізації та ліквідації вогнища сказу серед тварин.

14 квітня у Черкасах по вулиці Грушевського зафіксували випадок сказу. 

За словами потерпілої, безпритульну кішку вона підгодовувала уже давно. Того дня чотирилапа стала жертвою нападу зграї вуличних собак. Коли жінка намагалася надати допомогу травмованій тварині, та її покусала і подряпала. Кішку відвезли до ветеринарної лікарні, де вона загинула. Результати експертизи показали, що чотирилапа була хвора на сказ.

Фахівці Міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Черкаси негайно сповістили про це опікунку загиблої тварини. Жінка уже звернулася по медичну допомогу.

У зв’язку з виявленням захворювання на сказ Черкаське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в області разом із фахівцями державної ветеринарної медицини міста розпочали епізоотичне обстеження в осередку виникнення захворювання. Вони вивчають контакти хворої кішки з іншими людьми та тваринами, проводиться вимушена дезінфекція, а також щеплення тварин проти сказу.

За результатами обстеження буде підготовлено проект рішення про встановлення карантинних обмежень у Черкасах та розроблено комплекс заходів з ліквідації сказу.

16 Квітня, 2019 в 20:18 / Переглядів: 959

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про