Через фузаріозну гниль господарство втратило практично половину посівів озимої пшениці

Через фузаріозну гниль господарство втратило практично половину посівів озимої пшениці

Через несприятливі агрокліматичні умови та розвиток фузаріозної гнилі в ПСП «Агрофірма «Шульц», що на Черкащині, загинули близько 135 га озимої пшениці.

Про це розповів Олександр Лупашко, директор «Агрофірми «Шульц», повідомляє Kurkul.com.

Усього на полях ПСП «Агрофірма «Шульц» пшеницею було посіяно 307 га площ, наразі в господарстві розробляють план, як призупинити розвиток хвороби на решті площ.

«Будемо пересівати. Найбільш імовірно, що на цих полях тепер буде кукурудза, оскільки ґрунт уже заражений грибом-збудником фузаріозу і сіяти інші зернові просто недоцільно. Загибелі озимої пшениці сприяло багато факторів. При вході в зиму земля на наших полях не встигла промерзнути і при відносно високих температурах випав сніг. Саме це сприяло розвитку хвороб на озимих. До слова, у Корсуньському та Городищенському районі протягом зими випало найбільше снігу. І в низинах у нас досі зберігається сніговий покрив на рівні 10 см. Є лише невеликі проталини», — розповідає Олександр Лупашко.

Агроном господарства Сава Колісник пояснює, що через інтенсивний розвиток  фузаріозної гнилі на озимій пшениці, врятувати половину посівів уже не вдасться. На решті площ найближчим часом вноситимуть фунгіциди, аби призупинити розвиток хвороби.

«Стан посівів на площі 172 га на даний момент залишається сумнівним. Вилікувати озимину вже фактично не вдасться, однак ми докладемо максимум зусиль, щоб зупинити розвиток хвороби і врятувати культуру. Станом на сьогодні 26 лютого шанси оцінюємо як 50 на 50%. Але якщо далі температура зростатиме й будуть приморозки, то врятувати озиму пшеницю, на жаль, точно не вдасться», — говорить Сава Колісник.

Крім озимої пшениці, в «Агрофірмі «Шульц» вирощують озимий ячмінь. Агроном оцінює його стан як задовільний. Загалом, у господарстві обробляють 1,62 тис. га ріллі.

28 Лютого, 2019 в 11:14 / Переглядів: 655

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про