На Черкащині територіальна громада може лишитися без лікарні

В Іркліївській ОТГ Чорнобаївського району виникла проблема із фінансуванням лікарні. У селищі говорять про можливе скорочення відділень чи взагалі повне закриття медичного закладу, пише Дзвін.

До речі, раніше ця лікарня мала статус районної і лише кілька років тому його скасували і зараз вона функціонує у структурі Чорнобаївської ЦРЛ, як об’єднане відділення  терапевтичного профілю. Наразі грошей, яких виділяє держава на медицину галузь, зокрема на утримання ЦРЛ не вистачає. Відповідно, райлікарню дофінансовують із районного бюджету, куди надають субвенції усі сільські ради Чорнобаївщини. Та після створення Іркліївської ОТГ місцева влада відмовилася виділяти кошти на районну медицину, а від так і на  своє відділення, яке розташоване в їхньому селі.

Зрозуміло, що жителі Іркліїва стурбовані такою ситуацією і починають оббивати пороги кабінетів районної влади. Так, на останню колегію Чорнобаївської РДА прибула ціла делегація представників іркліївської громади, а колишній сільський голова Іркліїва Василь Юрченко зачитав звернення з проханням прояснити ситуацію та не допустити закриття лікарні.

Як роз’яснив голова Чорнобаївської РДА Сергій Джоболда, подальша доля відділення наразі залежить від фінансової спроможності утримання його районним бюджетом. Адже на сьогодні державної медичної субвенції на функціонування Чорнобаївської ЦРЛ не вистачає. При потребі 38 млн грн. нині виділено тільки 26. Нестачу коштів у рамках районної міжгалузевої програми «Здоров’я населення Чорнобаївщини» на 2017 – 2021 роки дофінансовує районний бюджет, який складається із субвенцій сільських рад та ПДФО, що сплачується на території району, окрім ОТГ. Попри неодноразові звернення до голови та депутатів Іркліївської ОТГ, ними так і не було виділено коштів під цю програму (за обрахунками згідно з кількістю населення в ОТГ (14,2%) – 1,733 млн грн).  Отож, якщо не буде вирішено питання із дофінансуванням ЦРЛ, то питання скорочення може торкнутися не тільки Іркліївського  відділення.

До речі, ця проблема стосується не тільки Чорнобаївщини, а й більшості районів області та і всієї країни. Адже нині багатьом селам не вистачає ні медичної, ні освітньої субвенції, бо згідно із законодавством її надають на кількість жителів чи школярів, а за нинішньої демографічної ситуації зрозуміло, що тих субвенційних коштів не вистачає ні на утримання сільських лікарень, ні шкіл. Тому сільські ради мусять знаходити, як кажуть, внутрішні резерви і виділяти власні кошти на утримання своїх малокомплектних шкіл, ФАПів і амбулаторій. Або ж приймати рішення про їх закриття…

Отож, у цій ситуації Іркліївська ОТГ виглядає такою собі «собакою на сіні», – бо і відділення райлікарні закривати не хочуть, і грошей на її утримання не дають. Тому сільським активістам треба тормошити не тільки і не стільки районну владу, але ще більше свою сільську, якщо та не на словах, а на ділі хоче зберегти в Іркліїві лікувальний заклад.

22 Грудня, 2018 в 18:00 / Переглядів: 1801

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про