На Черкащині безробітних випускників вишів у восьмеро більше ніж тих, хто отримав профтехосвіту

З початку 2018 року статус безробітного мали 15 323 особи з числа молоді (34,17% загальної кількості безробітних), допомогу по безробіттю отримували 3 019 молодих осіб.

Серед безробітних у віці до 35 років, 86,8% до реєстрації у службі зайнятості мали професійний досвід. З них 42,3% раніше займали посади службовців; 44,5% – займали робітничі місця. Решта громадян відносилась до осіб без професії або такі, що займали місця, які не потребують спеціальної підготовки.

Усього статус безробітного мали 467 випускників, з них: 411 осіб випускники вищих навчальних закладів та 56 осіб випускники професійно-технічних навчальних закладів (виділено “Дзвоном”). Кількість випускників, які звернулись до обласної служби зайнятості становила 313 осіб (у т.ч. 278 осіб випускники вищих навчальних закладів та 35 осіб – випускники професійно-технічних навчальних закладів).

Серед випускників ВНЗ третина навчалася у галузі соціальних наук, бізнесу та права, 18 % отримали освіту у галузі охорони здоров’я та освіти, 13% – гуманітарні науки та мистецтво, 14% – мали інженерну спеціальність, 6% – вивчали природничі науки.

Серед випускників ПТНЗ 38,6% становлять робітники з обслуговування устаткування та машин, 26,3% – кваліфіковані робітники з інструментом, 35,1% – спеціалісти та працівники сфери торгівлі та послуг.
За сприянням Черкаської обласної служби зайнятості з початку поточного року знайшли роботу 10 960 молодих громадян, зокрема, кожен другий з них був працевлаштований оперативно до набуття статусу безробітного.
Профорієнтаційними послугами було охоплено майже 27,6 тис. безробітних з числа молоді.

З метою максимального наближення професійних навичок громадян, які шукають роботу до потреб роботодавців, розширення компетенції та підвищення конкурентоспроможності, державною службою зайнятості здійснено професійне навчання на замовлення роботодавців 1 836 безробітних у віці до 35 років.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 2 119 осіб з числа молоді (21,5% загальної кількості залучених безробітних). Роботи організовувалися по наступних напрямках: допомога сім’ям учасників АТО, супровід інвалідів по зору, роботи на об’єктах соціальної сфери, меліоративні роботи, впорядкування місць поховань, роботи в архівах з документацією.

Станом на 1 листопада 2018 року кількість осіб з числа молоді, які мали статус безробітного становила 4,2 тис. осіб, що на 9,4% менше, ніж на відповідну дату минулого року. Допомогу по безробіттю отримували 3 тис. осіб, що на 8,6 % менше ніж на відповідну дату минулого року.

За повідомленням Черкаського ОЦЗ

15 Грудня, 2018 в 12:45 / Переглядів: 875

Теми: Аналітика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про