У Смілі виявили місця утворення стихійних сміттєзвалищ та безхазяйних відходів

У листопаді цього року відділом державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Смілянського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області спільно зі спеціалістами інспекції з благоустрою, екології та забудови міста Смілянського міськвиконкому та відділу благоустрою управління житлово-комунального господарства взято участь у комісійному обстеженні місць утворення несанкціонованих (стихійних) сміттєзвалищ та безхазяйних відходів на території міста Сміла.

На час перевірки території міста виявлено порушення статті 22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та наказу від 17.03.2011 №145 Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць».

Зокрема: у провулку ім. Т. Шевченка біля контейнерів виявлено накопичення побутових відходів, сухого листя, своєчасно не проведено прибирання;

на території колишнього хлібзаводу на вул. Лобачевського 5, станція Шевченко захаращено, тривалий час не прибирається, місцями накопичені побутові відходи, сухе гілля, паркан зруйнований.

біля стадіону «Авангард» скупчення сухого гілля біля спортивного майданчика з тренажерами;

на вул. Павлова впродовж нахилу до залізниці відмічається накопичення відходів будівельних матеріалів.

Звалища, де безконтрольно зберігаються побутові, будівельні та інші відходи є серйозним джерелом забруднення ґрунту, водного і повітряного середовища. Адже, жоден із самовільно створених пунктів скидання відходів не обладнаний відповідним чином. Через що, продукти гниття, розпаду, а нерідко і в результаті спалювання потрапляють у ґрунт і ґрунтові води, які є джерелом водопостачання для мешканців міста. Водночас, звалища сміття є середовищем для розмноження комах та гризунів, які є збудниками і переносниками таких інфекційних захворювань, як лептоспіроз, сказ, енцефаліт, чума.

Статтею 42 Закону України «Про відходи» визначено, що особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за порушення встановленого порядку поводження з відходами, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього природного середовища, прямого чи опосередкованого шкідливого впливу на здоров’я людини та економічних збитків.

Зазвичай, власник відходів, розміщених на несанкціонованих сміттєзвалищах, є невідомий, тому такі відходи вважаються безхазяйними. У таких випадках, відповідальність за безпечне поводження з відходами та ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ на певній території покладається на органи місцевого самоврядування.

У разі, якщо несанкціоновані і неконтрольовані звалища відходів знаходяться за межами населеного пункту, забезпечення їхньої ліквідації належить до повноважень місцевих державних адміністрацій.

За результатами комісійного обстеження місць утворення несанкціонованих (стихійних) сміттєзвалищ та безхазяйних відходів на території міста Смілянським міським управлінням надано пропозиції щодо приведення до належного санітарного стану означених територій. Порушення зафіксовані в акті перевірки.

Т. В. Куліда –

виконувач обов’язки начальника

Смілянського міського управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Черкаській області

14 Грудня, 2018 в 15:47 / Переглядів: 696

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про