Суд зобов’язав недобросовісну матір сплатити пеню за заборговані аліменти

Апеляційний суд Черкаської області розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу у справі за позовом про стягнення пені за несплату аліментів.

Судом встановлено, що з 2014 року жінка мала сплачувати аліменти на користь колишнього чоловіка на утримання їх неповнолітнього сина, але систематично ухилялася від своїх зобов’язань.

Рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси у 2017 році з неї стягнуто пеню за прострочені аліменти за період з 2014 року по 2016 рік у сумі  5 653 грн.

Проте жінка продовжувала ухилятися від сплати аліментів. Відповідно до розрахунків Соснівського відділу ДВС, в рамках виконавчого провадження загальна сума заборгованості склала 32 270 грн.

Чоловік знову подав до суду. Заочним рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси його позовні вимоги задоволено частково, а саме стягнуто пеню за несплату аліментів на утримання сина за період часу з 2016 року по 2017 року в сумі 3 453 грн.

Утім, позивач не погодився з таким рішенням і подав апеляційну скаргу, просив стягнути з відповідачки пеню за несплату аліментів на утримання неповнолітнього сина 90 659 грн.

Дослідивши матеріали справи та перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів Апеляційного суду Черкаської області дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення.

Відповідно до ст. 196 СК України, у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 % заборгованості.

Відтак недобросовісній платниці аліментів доведеться сплатити 32 270 грн. пені.

Прес-служба Апеляційного суду Черкаської області

12 Грудня, 2018 в 12:50 / Переглядів: 581

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про