Уряд затвердив умови призначення і виплати допомоги на важкохворих дітей, яким не встановлено інвалідність

З 1 січня 2019 року вступає в силу Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» від 03.07.2018 № 2476. Відповідно до нього держава встановлює новий вид державної соціальної допомоги: допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність.
На виконання цього Закону Уряд затвердив постанову КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 p. № 1751 і від 21 листопада 2013 p. № 917». Постановою встановлено умови призначення і виплати допомоги на важкохворих дітей, яким не встановлено інвалідність. Ця допомога буде призначатись одному із батьків, усиновлювачів, опікуну, піклувальнику, одному із прийомних батьків, батьків-вихователів, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною.
Допомога надається щомісячно в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність
Призначення і виплата допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад. Для отримання допомоги особа, яка доглядає за дитиною, подає такі документи:
  1. заява законного представника дитини, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною;
  2. копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу);
  3. документ, що підтверджує повноваження усиновлювача (копія рішення про усиновлення); опікуна, піклувальника (копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки); прийомних батьків, батьків-вихователів (копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї);
  4. довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу.
Асоціація міст України при погодженні проекту постанови надала свої пропозиції щодо уточнення підстав, відповідно до яких припиняється виплата допомоги.

7 Грудня, 2018 в 09:41 / Переглядів: 937

Теми: Політика,Суспільство,Україна

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про