Черкаський фермер вирощує ківі на березі Дніпра

Черкаський фермер В’ячеслав Кантур третій рік закладає плантації ківі. За його словами, він багато обмірковував, рахував, перш ніж наважитись на такий експеримент. Про це пише Аграрний тиждень.
У 2015-му чоловік придбав 105 саджанців у закарпатського біолога Генріха Стратона, який вивів морозостійкий сорт ківі. Однак його спіткала невдача: через брак досвіду більшість деревець загинула. Торік В’ячеслав висадив 50 саджанців, які прийнялися й успішно перезимували. Цієї весни на півгектара землі поблизу Дніпра (ківі потребують гарного поливу) він посадив 500 дерев.
Сміливий експериментатор певен, що плантації обов’язково даватимуть прибуток. «Я підрахував, що ківі вигідніше вирощувати, ніж яблука чи суниці. Тож не збираюся зупинятися і планую засадити цією культурою ще три-чотири гектари наступної весни», — каже В. Кантур.
До речі, ківі практично не уражується шкідниками, тож дерева не потребують обробки хімікатами. Відповідно плоди — екологічно чистий продукт. «Україна завозить і споживає за рік понад 10 тисяч тонн ківі. Тож проблем зі збутом не має бути», — сповнений оптимізму В’ячеслав Кантур.

25 Вересня, 2018 в 13:02 / Переглядів: 1858

Теми: Економіка,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про