Через невиплачені аліменти смілянин мало не позбувся квартири

Понад 63 тис грн боргу погасив неплатник аліментів зі Сміли Юрій Т., який отримав постанову державної виконавчої служби про збільшення цієї суми на 50%, оскільки його борг перевищував 3 роки. Нова сума стала достатньою для того, щоб виконавці змогли описати й продати на користь дитини його квартиру, пише Прочерк.

Навіть якщо житло в боржника одне, його можна арештувати й продати, якщо сума боргу становить більше 75 тис. грн. Щоб уникнути реалізації квартири, чоловік негайно погасив борг та надав у ДВС квитанції про сплату.

Нагадаємо, що новим пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває, який набрав чинності 28 серпня цього року, передбачено запровадження штрафів для зліснихнеплатників аліментів.Якщо заборгованість неплатника становить 1 рік, сума автоматично збільшується на 20%, якщо 2 роки – на 30%. Для тих, хто заборгував за 3 роки і більше, сума зростає на 50% від суми боргу.

– Відділи ДВС області вже нарахували суми штрафів та винесли відповідні постанови для тих неплатників аліментів, які мають заборгованість за рік і більше. Штраф сплачується після того, як боржник погасить всю суму боргу,– розповів начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк.

Крім того, відповідно до нових норм законодавства, такі боржники сплачуватимуть і виконавчий збір. На сьогодні вінстановить 10 % від сплаченої суми аліментів.

Як пояснила начальник Смілянського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Марія Іщенко, після того, як пан Юрій погасив усю заборгованість з аліментів (дитина в нього вже повнолітня), він має також сплатити 32 тис грн штрафу на користь дитини та 6,5 виконавчого збору на користь держави. Ця сума занадто мала, щоб реалізувати єдине житло, проте інше майно такій реалізації підлягає, а відповідно до рішення суду, на боржника можуть повторно накласти всі санкції від яких він звільнився після сплати заборгованості.

Про це інформує прес-служба Головного територіального управління юстиції у Черкаській області

24 Вересня, 2018 в 09:44 / Переглядів: 617

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про