Особу незаконно притягнено до адміністративної відповідальності за несплату аліментів

07.12.2017 Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» за № 2234-19(2234-VIII), який набрав чинності 06.02.2018.

Закон впроваджує новий вид адміністративного правопорушення – «Несплата аліментів», відповідальність за яке встановлена у ст. 183-1 КУпАП. Санкція цієї статті визначає, що особи, які ухиляються від сплати аліментів і мають заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців вимушені будуть виконувати суспільнокорисні роботи строком від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Оскільки стаття 183-1 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за несплату аліментів, дана норма не має зворотної дії в часі, а тому період часу несплати аліментів особою до вступу в дію ст.183-1 КУпАП (тобто до 06.02.2018) не може братися до уваги при обрахунку сукупного розміру аліментної заборгованості, як умови притягнення до адміністративної відповідальності за вказаною нормою закону.

Христинівський районний суд Черкаської області, приймаючи рішення у адміністративній справі, незважаючи на те, що заборгованість з сплати аліментів виникла до набрання ст.183-1 КУпАП чинності, виніс незаконну постанову, якою наклав на особу адміністративне стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт.

Христинівським відділом Уманської місцевої прокуратури вказане рішення було оскаржено в апеляційному порядку.

За результатами розгляду апеляційної скарги прокурора провадження у справі про адміністративне правопорушення апеляційним судом Черкаської області  закрито, а особу звільнено від адміністративної відповідальності.

 

 

За інформацією Христинівського відділу Уманської місцевої прокуратури

 

13 Вересня, 2018 в 12:11 / Переглядів: 962

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про