Черкащина повністю забезпечена вакциною проти хвороби

Епідемія кору триває в Україні. На Черкащині, зокрема, з початку року  захворіло 230 осіб, з яких 85 дітей. 70%  захворілих – не щеплені. А випадки зареєстрували  у 18 районах області. В цілому ж по Україні з початку року захворіло 27 502 особи, з яких 16 360 дітей.

Кір – небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику. Захистити від хвороби може тільки вакцинація. Якщо вашій дитині 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення відповідно до Календаря щеплень. Якщо дитина з якихось причин пропустила перше чи друге щеплення від кору, необхідно надолужити пропущені дози. Тільки два щеплення захистять дитину від небезпечної хвороби. Всі  особи до 18-річного віку можуть вакцинуватись безкоштовно у медичних закладах області. Для вакцинації використовується ефективна та безпечна комбінована вакцина для профілактики кору, паротиту і краснухи «Пріорикс», виробництва  ГлаксоСмітКляйн Біолоджикалз С.А., Бельгія.

Щодо дорослого населення: в липні 2018 року Міністерство охорони здоров’я України затвердило наказ про проведення безоплатної імунізації проти кору для дорослих, які належать до груп ризику, в зв’язку зі зростанням захворюваності серед дорослого населення. Рішення про імунізацію дорослих в групі ризику приймається як реагування на спалах кору. Серед груп ризику – медичні працівники, освітяни, немедичні працівники закладів охорони здоров’я, представники  «силових» структур (МВС, СБУ, Міноборони, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба  охорони), студенти навчальних закладів без обмеження віку. Для проведення імунізації дорослих груп населення використовується та ж вакцина, що і для дітей.

Зауважимо, Черкаська область повністю  забезпечена вакциною проти кору.

Про це інформує завідувач відділу імунопрофілактики Центру медичної статистики Ірина Шуляренко.

Автор статті 

8 Вересня, 2018 в 10:38 / Переглядів: 572

Теми: Суспільство

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про