Умілець з Уманщини власноруч виготовляє екоіграшки

Уманщина має велику історичну спадщину, цей благодатний край багатий також щедрими врожаями, але його сьогодення творять люди, які добре володіють певним умінням та знають свою справу, пише Уманський портал.

Умільці Уманщини: житель Полянецького виготовляє екоіграшки

Майже в кожному селі Уманського району є народні умільці, які творять своїми руками справжні шедеври.

У селі Полянецьке проживає Валерій Назаренко – гарний господар, який пов’язав своє життя з сільським господарством та працює слюсарем на уманському підприємстві сільгосптехніки. З дитинства Валерій Миколайович любив майструвати: тоді вперше виготовляв вироби з дерева, тож повернувся до улюбленого заняття кілька років тому і вирішив спробувати робити дерев’яні машинки та зброю.

Рідко у своїй роботі вправний майстер використовує метал та інші запчастини, запевняє, що екоіграшка з дерева має кращу енергетику.

Чоловік має невелику майстерню, в якій власноруч виготовив столярні станки, також сам робить креслення майбутніх виробів.

Наразі в його колекції – ексклюзивні машинки різних розмірів: від півметрових і до менших, та дерев’яні рушниці, які, до речі, стріляють канцелярськими резинками. Кожен виріб – неповторний та має свою історію створення.

Улюбленому заняттю приділяє по 2-3 години на день, тож на виріб затрачає близько 3-х тижнів. В інтерв’ю Валерій зізнається, що бракує часу на улюблене заняття, адже в селі завжди вистачає роботи, а в майстерні він відпочиває душею, вкладаючи у свої вироби енергетику душі.

Деякі машинки дарує друзям; одна із його робіт мандрує містами України з виставкою «Військово-польовий арт», яку організував колишній атовець Павло Ротар. В її експозиції всі експонати зроблені із військових запчастин та амуніції.

Валерій Миколайович ділиться планами, серед яких – удосконалення виробів та покриття їх лляною олією, яка має унікальні цілющі властивості.

Тож побажаймо народному умільцю творчого натхнення та задоволення від свого улюбленого заняття, що стало невід’ємною частиною його життя.

19 Травня, 2018 в 18:36 / Переглядів: 1445

Теми: Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про