Черкаські хірурги успішно оперують вроджені вади немовлят

Торік через руки хірургів обласної дитячої лікарні пройшло 16 немовлят із вродженими вадами. Такими, як не з’єднані природою частини травного тракту, пухлини й інші. «На сьогодні наука так пішла вперед, що ми практично не маємо летальності через вроджену патологію», — констатує завідувач хірургічного відділення обласної дитячої лікарні Анатолій ШКЛЯР, повідомляє Черкаський Край.

Дітей, які з’явилися на світ із вродженою патологією, раніше направляли на Київ або оперували в «дорослій» обласній лікарні. Тут і зародилася школа хірургічної допомоги новонародженим:
— Коли у 1974 році я при­їхав на роботу з колегою Михайлом Рубаном за направленням з інституту як дитячий хірург, на Черкащині не було обласної дитячої лікарні, — пригадує Анатолій Данилович. — Нам запропонували працювати у відділенні дитячої хірургії в обласній для дорослих. Але дитяча хірургія — це корекція вроджених вад розвитку, що потребує особливих умов. Та маленьких пацієнтів з пологових будинків нам привозили неспеціалізовані бригади медиків. Реанімаційної служби, кювезів у тому об’ємі, якого потребувало відділення на 60 ліжок хірургії, майже не було. Та ми оперували. То були хірурги-фанати: Михайло Васильович Рубан, Микола Іванович Кондрацький, Ігор Олександрович Бассараб… Замість реаніматологів ми самі сиділи вдень і вночі біля прооперованих пацієнтів, щоб їх виходити. А коли побудувалась наша обласна дитяча лікарня (а будувалась вона 25 років), тут створили належно обладнане хірургічне відділення. Велика заслуга в цьому головного лікаря нашого закладу Миколи Івановича Кондрацького. Він розвиває наш напрямок медицини, бо й сам хірург, і попри адміністративну роботу сьогодні оперує нарівні з колегами. У нас сучасна реанімація для новонароджених, операційна, в якій спеціальний температурний режим — 36 градусів.

Сантиметри життя
Анатолія Шкляра цитують колеги-учні: «Природа заплутує, а ми розплутуємо».
— Збільшується народжуваність — пропорційно збільшується кількість вроджених вад. Якщо Господь призвав нас оперувати таких дітей, і ми це вміємо, і бачимо позитивний віддалений результат, то він дає їм через нас продовження життя, — переконаний він.
— Анатолію Даниловичу, а як виявляють вади новонароджених?
— Ще в пологовому залі неонатолог обов’язково перевіряє зондом прохідність стравоходу дитини та наявність і прохідність анального отвору. Адже в одному на 10 тисяч випадків трапляється патологія. Якщо нема проходу по стравоходу, дитину не годують через рот. Адже стравохід може являти собою або сліпий мішок або такий, що має вихід у дихальну систему. А це значить, що перший ковток молока потрапить у легені, почнеться аспіраційна пневмонія і вже значно важче буде виходжувати таке немовля. Народжених з атрезією стравоходу привозять до нас одразу з роддому. За минулий рік у нас було четверо немовлят з такою вродженою патологією.
— І як виправляєте накручене природою?
— Операція складна, триває 2-2,5 години. Якщо попередня діагностика виявляє вхід із верхньої чи нижньої частин стравоходу в трахею, входи ці зашиваємо. Не з’єднані природою частини стравоходу з’єднуємо. Складність у тому, що різниця в діаметрах верхнього та нижнього відрізків дуже велика: 1-1,5 сантиметра ротового та до 0,5 сантиметра шлункового відрізків. І їх треба філігранно зшити. Застосовуємо нитки, які розсмоктуються через 48-50 діб. Все вручну: якщо у Європі вже є спеціальний апарат, який набирає тканини обох відділів стравоходу і з’єднує інструментальним швом, то ніде в Україні поки що такої техніки нема, надія на очі й руки хірурга. Дитинку разом з фахівцями реанімаційного відділення виходжуємо. На 5-7 добу починаємо годувати через зонд у стравоході. З часом нижній відрізок стравоходу розтягнеться і зрівняється в діаметрі з верхнім. Якщо надто звужений, через місяць-півтора після операції проводимо бужування для його розширення. У нас у цій лікарні пройшло близько десяти таких немовлят. Нещодавно був на огляді пацієнт: трирічний хлопчина після такої операції. Нормально розвивається дитина.
— Оперуєте навіть недоношених?
— Так, новонароджений на операційному столі буває завважки від 1,5 кілограма до 4 кілограмів. У повновагових операції проходять легше, у передчасно народжених органи дрібні, тканини недозрілі. Тому інколи шов розходиться, і якщо нориці самі не заростають, повторно оперуємо вже коли маса дитинки не менше 4 кілограмів.
— З якими патологіями у вас зараз дітки?

— У новонароджених трапляється відсутність з’єднання між шлунком і 12-палою кишкою. Зараз у реанімаційному відділенні така прооперована дитинка. Хлопчик уже нормально харчується. Буває і нез’єднання товстої й тонкої кишок. Трапляється дефект передньої черевної стінки: незакритий тканинами отвір у животі. При цьому буває, що в утробі матері через цю щілину випадають петлі кишковика, іноді й інші органи плода. Якщо спеціальна медична комісія дає дозвіл народжувати дитину з такою патологією, вона поступає до нас. Складнощів багато: немовля вже народжується з запальним процесом. Черевна порожнина буває замала, щоб розмістити в ній органи так, як це повинно бути. Бракує тканин для вшивання дефекту стінки. Якщо неможливо обійтись тканинами оперованої дитини, застосовуємо тутопласт — донорську тканину, яку виготовляють у Німеччині, Польщі (у нас поки що ні). В післяопераційному періоді є проблема, що такі діти спочатку не можуть нормально дихати: органи, які заповнили черевце, підпирають діафрагму, і легені та серце стиснені. Таких пацієнтів деякий час тримають на штучній вентиляції легень.
Часом діти народжуються з копчиковою тератомою — це ембріональна пухлина, яка відходить від куприка, може проростати в пряму кишку, у плетиво м’язів. На початку така пухлина доброякісна, але після року може стати злоякісною. Тому до цього віку треба її видалити. Зараз у нас такі дві дитини, одна готується на операцію. Складність і в тому, що доводиться видаляти до кілограма-півтора тканин, втрачається велика кількість крові.
Бува, у новонародженого немає анального отвору або він відкривається в сечовидільну систему чи в жіночі статеві органи. У травні приїде дворічна дівчинка з одного з районів: їй треба закрити таку норицю в сечовидільну систему, сформувати анус. Оперуємо таких діток, як правило, після року й до трьох. Торік у травні була дівчинка — зараз їй 3,5 року, її привозять батьки раз на два місяці на контрольний огляд, — сформований орган повноцінно працює.
В таких операціях нас дуже виручає апарат «Міотон», який дає можливість маркувати мускулатуру, що дозволяє перенести на природне місце і сформувати запірний апарат ануса, аби людина відчувала позив і жила повноцінно. Апарат подарували нам мої колеги з Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. Там працював професор Данило Юліанович Кривченя — мій наставник і друг, з яким я познайомився в 1982 році, коли вперше потрапив на курси підвищення кваліфікації. Це він створив школу дитячої хірургії в Україні, бо до цього були московська та ленінградська.
У нашому відділенні десятеро хірургів, за рік ми виконуємо близько 1500 оперативних втручань — планових і екстрених, дітям від народження до 18 років. Наша лікарня нова, в стані розвитку й поступового оснащення. Але є обладнання, якого ми сьогодні дуже потребуємо: для більш точного й оперативного діагностування вкрай потрібен комп’ютерний томограф (зараз із нашої лікарні маленьких пацієнтів везуть на томографію в інші заклади, у важких випадках — у «швидкій» з двома анестезіологами та дихальною апаратурою). Потрібен бронхоскоп: дитячий і для немовлят. За його допомогою, зокрема, видаляємо інородні тіла з легень. Той, яким користувалися досі, куплений ще в 1969 році. Є термін служби і в хірургічних інструментів: потрібен новий набір інструментів для оперування дітей і новонароджених, зокрема — особливих, для хірургії, де тканини часом доводиться розглядати під мікроскопом.

«Передаємо досвід молодим» 
Його хвилюють тенденції реформування медицини. Зокрема, якщо раніше курси перепідготовки кадрів тривали два місяці і з практичними заняттями, то зараз все спрощено і по комп’ютеру. А де ж практично вчитись? Тому влаштовує і екзамени з анатомії, і загалом «курси» молодим колегам безпосередньо за операційним столом:
— І я, і Микола Іванович Кондрацький, і Ігор Олександрович Бассараб  завжди беремо на операцію з собою молодих лікарів. У мене троє учнів-хірургів: Сергій Валентинович Виноградов, Віталій Анатолійович Половинка, Марія  Сергіївна Ляшевич. Виставив їм рівень: я хочу, щоб ви навчилися оперувати так, щоб, якщо мені доведеться привести  внука, я міг би сказати: оперуватимеш ти.
Каже, що вже 11 років після виходу на пенсію працює як у молодості й навіть більше. А стимулює до цього висококласного хірурга з сорокарічним стажем… «непрожиткове» пенсійне забезпечення. А робота хірурга — це ні дня, ні ночі, не бачиш сім’ї (тому три сини й не пішли його стопами, лише племінниця порадувала вибором професії педіатра). Це нервове напруження… До речі, якщо хочете знати:  оперуючи немовля, хірург втрачає 2-3 кілограми ваги.
…Анатолій Данилович учора був веселий, вусатий козак. Розповідав про те, як хотів піти добровольцем в АТО, але за віком не взяли. Світились його очі, коли заговорили про хобі — бджільництво: як багато втратило це ремесло в Україні через розвалене тваринництво і скорочення площ під еспарцетом та буркуном. Жартував з колегами й був віртуозно галантний з жіночим персоналом. А сьогодні зранку він інший: поринув у себе. Внутрішньо концентрується: сьогодні по обіді операція — у крихітного новонародженого хлопчика вагою 1700 грамів непрохідність шлунку.

17 Травня, 2018 в 12:47 / Переглядів: 27011

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

2821
Залиште коментар

avatar
2821 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2491 Comment authors
PatrickvesJeraldavaibJamescewWilliambawMichaelger Recent comment authors
  Підписатися  
newest oldest most voted
Повідомте про
Lesliesleks
Читач
Lesliesleks

недорого раскрутить сайт https://seo-runs.com как быстро раскрутить сайт бесплатно

LewisLor
Читач
LewisLor

холодильник самсунг двухкамерный http://ipc.kiev.ua/svobodnyi-polet/3369-mebel-v-kuhnu-3.html#post45726 купить холодильник в москве недорого

Randallbub
Читач
Randallbub

porno sex porno zoo hardcore porno

OscarGat
Читач
OscarGat

porno italia nurse porno porno russkoe amateur porno

Gregorypuh
Читач
Gregorypuh

pkf porno porno sex teens porno

Online Loans
Читач
Online Loans
Randallbub
Читач
Randallbub

porno hud porno tv home porno

BarryNib
Читач
BarryNib

Общество EXTRIT https://github.com/Katepmex/simple-landing-page профессионально занимается разработкой сайтов «под источник» в Минске и сообразно всей Беларуси. Отдельный клиент может не сомневаться в наших возможностях! Специалисты не токмо создают сайт, но и делают его эффективным инструментом чтобы увеличения продаж. Наши отличия Доверяя нам, вы не пожалеете! Почему? Хоть потому, который общество комплексно смотрит на свою работу. Она использует современные решения ради ведения успешного предпринимательства и удачно интегрирует инструменты в структуру компании. Мы ценим результативность. Наша стремление не продать услугу, а помочь клиенту. Поэтому в своей работе мы: делимся опытом; предлагаем программа решений; гарантируем счастье; продумываем структуру любого проекта. Сайты с готовыми решениями… Read more »

Payday Loans Online
Читач
Payday Loans Online
Lisamen
Читач
Lisamen
Best Payday Loan
Читач
Best Payday Loan
Amymen
Читач
Amymen
RobertRoora
Читач
RobertRoora

porno photo porno hub porno family black porno

Michaelsearf
Читач
Michaelsearf

porno pictures vr porno bdsm porno

RobertRoora
Читач
RobertRoora

porno star best porno porus porno porno video chat

Michaelsearf
Читач
Michaelsearf

amateur porno undertale porno lenkino porno

Payday Loan
Читач
Payday Loan
Amymen
Читач
Amymen
Instant Online Loans
Читач
Instant Online Loans
Lisamen
Читач
Lisamen
Kiamen
Читач
Kiamen
Kiamen
Читач
Kiamen
Lisamen
Читач
Lisamen
JosephIsock
Читач
JosephIsock

фура купить http://webmax.com.ua/index.php?subaction=userinfo&user=iwegoteju купить бу тягач на авито тягачи бу купить

Kiamen
Читач
Kiamen
JosephIsock
Читач
JosephIsock

авто тягачи http://reykimoney.ru/forums/topic/kuplyu-tyagach-bu/ тягачи б у полуприцепы крона

Payday Express
Читач
Payday Express
Amymen
Читач
Amymen
Kiamen
Читач
Kiamen
Lisamen
Читач
Lisamen
Lisamen
Читач
Lisamen
Kiamen
Читач
Kiamen
Money Loan
Читач
Money Loan
Amymen
Читач
Amymen
Payday Loan
Читач
Payday Loan
Quick Loans
Читач
Quick Loans
Amymen
Читач
Amymen
Kiamen
Читач
Kiamen
Loans
Читач
Loans
Amymen
Читач
Amymen
Easy Payday Loan
Читач
Easy Payday Loan
Lisamen
Читач
Lisamen
Lisamen
Читач
Lisamen
Kiamen
Читач
Kiamen
Amymen
Читач
Amymen
JamesDub
Читач
JamesDub

Наша общество была создана в основном с целью сертификации продукции, оказания услуг сообразно аттестации сварочного оборудования и технологии сварки, профессиональной подготовке и аттестации сварщиков и специалистов сварочного производства, осуществляющих деятельный на опасных производственных объектах. Выше Суть экспертизы и сертификации предоставляет всеобъемлющий спектр услуг в области оформления разрешительных документов, обеспечивающих правовой часть продукции на российском рынке и территории Таможенного союза и имеет в своем составе аккредитованные в национальной части инструмент по сертификации и испытательную лабораторию, включенные в Единственный список органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза. Наша компания база технических условий года и в настоящее дата оказывает качественное содействие… Read more »

Lisamen
Читач
Lisamen
Kimmen
Читач
Kimmen
Thomasmainc
Читач
Thomasmainc

Делание в Яндекс Такси для своем авто возможна единственно в книга случае, если транспортное средство соответствует предъявляемым сервисом требованиям. Оно должно проскользнуть фотоконтроль каждые 10 дней и по мере необходимости – мобильный контроль. Коль выявляются существенные недостатки транспортное средство блокируется. Водителю требуется выбрать в программе «Таксометр» противоположный автомобиль чтобы продолжения работы. Перед он туда принужден оставаться внесен. Произведение в Яндекс Такси для своей машине — это риск утраты сиречь повреждения имущества. Должен заблаговременно позаботиться о страховании КАСКО, полноценном техническом обслуживании. В отличии от арендованного МОЛЧАТЬ, замену в случае поломки или ДТП не предоставят. Требования сервиса к автомобилю Подключайтесь и станьте… Read more »

Evamen
Читач
Evamen