Версія отруєння дітей в Черкасах, що не відповідає дійсності

Версія, що причиною отруєння дітей в Черкасах могли стати ремонтні роботи, не відповідає дійсності – Держпродспоживслужба

Поширена в ЗМІ інформація про те, що ремонтні роботи могли спричинити масове отруєння школярів в Черкасах, не відповідає дійсності. Така версія, висловлена сьогодні начальником Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві під час прес-конференції, базується на досвіді розслідувань масових отруєнь в Україні та не має жодного відношення до ситуації у Черкасах.

Слід наголосити, що лабораторія Держпродспоживслужби м. Черкаси взяла проби повітря, води з системи централізованого водопостачання школи та бутильованої питної води для дослідження на вміст небезпечних речовин. За результатами досліджень атмосферного повітря на вміст фенолу, формальдегіду, сірководню, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, аміаку перевищень гранично допустимих максимально разових концентрацій не виявлено. Також наголошуємо, що всі дослідження були проведенні впродовж години після випадку масового отруєння.

Як уже сьогодні повідомлялося, за оперативним повідомленням Головного управління Держпроспоживслужби в Черкаській області всього за звернулися медичною допомогою та були госпіталізовані з попереднім діагнозом «Отруєння невідомою речовиною» до Черкаської обласної дитячої лікарні 55 учнів та 4 вчителі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 у м. Черкаси.

За пропозицією Держпродспоживслужби області рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Черкаської міської ради роботу Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 тимчасового призупинено до завершення проведення комплексу санітарно-гігієнічних заходів із забезпечення належного санітарного стану закладу (генеральне прибирання, дезінфекція, провітрювання навчальних, підсобних, санітарно-побутових приміщень, харчоблоку тощо), з проведенням повторних лабораторно-інструментальних досліджень об’єктів середовища життєдіяльності (атмосферне повітря, гігієнічні змиви тощо).

За результатами лабораторних досліджень, проведених Черкаською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, у пробах ґрунту, води питної з водопровідної мережі та з кулерів відхилень від гігієнічних нормативів не виявлено.

На запит Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області від Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Черкаській області отримано інформацію, щодо відсутності впродовж 05-08.05.2018 аварійних ситуацій на об’єктах міста Черкаси (промислові підприємства, об’єкти водо- та газопостачання, водовідведення тощо).

Проведення комплексу санітарно-гігієнічних заходів та лабораторних досліджень триває.

Джерело: ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

13 Травня, 2018 в 10:18 / Переглядів: 1873

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про