У черкаському зоопарку оселилися пелікани, яких знайшли на узбережжі Дніпра

У черкаському зоопарку оселилися пелікани, яких знайшли на узбережжі Дніпра (ФОТО, ВІДЕО)

 

У черкаському зоопарку знайшли прихисток три пелікани. Двоє з них знайшли на на узбережжі Дніпра. Самець і самка за якихось причин не змогли відлетіти з усіма іншими птахами.  Третього –  привезли з Одеського зоопарку.

Про це повідомляє прес-служба закладу, передає http://zmi.ck.ua

Пелікан рожевий – великий птах масою до 12 кг. Цей вид не характерний для України. Його ареал охоплює частину Європи (головним чином дельту Дунаю і Волги, оз. Манич-Гудило), Південно-Західну і центральну Азію, Екваторіальну Африку.

На території України у І-й половині ХХ ст невеликі колонії існували в пониззі річок що впадають в Чорне та Азовське моря. Після Другої Світової війни гніздування на території України не спостерігалося. Починаючи з 2000 року поодинокі гнізда були виявлені в українській частині дельти Дунаю. Цей птах занесений до Червоної книги України.

На території України є сезонним мігрантом. Раніше під час сезонних міграцій зустрічався тільки вздовж узбережжя Чорного моря. Зараз під час міграцій інколи зустрічаються по усій Україні, що вчені пов’язують з глобальними кліматичними змінами.

Пелікани птахи виключно рибоїдні, дуже перебірливі, харчуються не просто свіжою, а саме живою рибою.

8 Травня, 2018 в 14:47 / Переглядів: 634

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про