Чому в Умані продовжуються групові захворювання дітей?

В Умані знову масове отруєння дітей. Станом на 27 квітня на лікарняні ліжка потрапили 11 школярів.

Днями було зареєстровано групове захворювання з ознаками кишкової інфекції серед учнів загальноосвітньої школи №3 м. Умань. Впродовж 21.-24.04.2018 до  інфекційного відділення Уманської міської лікарні № 3 та Уманської центральної районної лікарні було госпіталізовано 9 дітей з попереднім діагнозом: 5 дітей – гострий гастроентероколіт, 1 дитина – гострий ентероколіт, 2 дитини – харчова токсикоінфекція, 1 дитина – ГРВІ, ацетонемічний синдром, гострий гастроентероколіт. Одна дитина з 23.04.2018 перебуває на амбулаторному лікуванні в Уманській дитячій лікарні, попередній діагноз: гострий ентерит.

Як і попереднього разу, відділ освіти Уманської міської ради, посилаючись на  Уманський міськрайонний відділ ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр», заперечує харчове отруєння дітей, так як у 3 дітей з 9 виділено антиген ротавірусу.

Фахівцями-лаборантами проведено відбір проб для лабораторних досліджень. Згідно отриманих даних спалах захворювання не пов’язаний із санітарним станом ЗОШ № 3.

Подібна ситуація склалася у березні, коли були виявленні випадки захворювання 4 вихованців І молодшої групи дошкільного навчального закладу ясел-садка комбінованого типу №30 м.Умані. Тоді теж все списали на ротавірус.

В свою чергу на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області інформують про виявлені порушення законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, санітарних норм і правил. За результатами перевірки складено 2 протоколи про правопорушення у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері санітарного законодавства, керівництву закладу направлений припис щодо усунення виявлених порушень.

З метою локалізації та ліквідації спалаху за пропозицією Держпродспоживслужби області експлуатацію харчоблоку загальноосвітньої школи №3 тимчасово призупинено. За результатами виявлених під час перевірки зазначеного закладу порушень вимог санітарного законодавства посадових осіб школи притягнуто до адміністративної та дисциплінарної відповідальності.

На даний час проведення комплексу санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів триває. Джерело збудника інфекції та обставини, що сприяли виникненню спалаху встановлюються. Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Тому стверджувати, що в навчальному закладі повністю дотримуються санітарних норм і до лікарні діти потрапили не через певні порушення, зарано. Крім того, для Умані вже стає традицією щомісяця повідомляти про групове захворювання дітей. В жодному місті області про подібні факти не повідомляється.

Директором навчального закладу є Пікалюк Андрій Іванович – депутат міської ради. Відповідальна за вирішення проблем навчальних закладів міста Лозінська Жанна Петрівна, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Уманської міської ради.

Сподіваємося, що навчальний рік в Умані завершиться без дитячих страждань.

1 Травня, 2018 в 10:18 / Переглядів: 1164

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про