В Умані вирішили, що робитимуть з проваллям на центральній площі

Комісія з техногенної екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Уманської міської ради 10 квітня прийняла рішення щодо провалля на площі Соборності, про це йдеться на сайті Громадське Умань з посиланням на ТРК “Умань“.

Як повідомив Заслужений працівник ЖКГ України Володимир Віблий, містянам відомо про 5 підземних ходів. Якщо позначити на карті всі відомі обвали ґрунту, можна побачити, куди ведуть їх шляхи. Цікаво, що від основного підземного шляху виокремлювалися розгалуження, які вели до ярів. Це було створено з метою комфортного входу до підземелля, адже нашим предкам не доводилося спускатися до штольні, а можна було одразу зайти чи заїхати у підземні лабіринти з вулиці.

Учасники виїзного засідання комісії оглянули місце події. Голова комісії Сергій Клочко повідомив про подальші дії. Так було вирішено залучити спеціалістів, що допоможуть визначити межі території, що охоплює підземелля. Далі потрібно отримати заключення та висновки, що ж саме розташовувалося під центральною площею міста, і наскільки даний об’єкт є безпечним.

Якщо буде встановлено, що під площею дійсно проходять шляхи всім відомих уманських катакомб, вони не несуть загрози життю людей, тоді буде доцільним внести зміни в проект і зробити оглядовий історичний майданчик для відвідувачів та гостей міста.

Якщо ж буде встановлено, що обвалився звичайний старий льох, адже раніше на місці сучасної центральної площі функціонували торгові ряди, тоді буде доречним його засипати і продовжити проведення робіт з реконструкції площі.

Кошти на вивчення провалля і його подальше облаштування виділять з місцевого бюджету.

“Якщо це дійсно історична цінність, то вона тільки додасть “родзинку” площі, ми б змогли її зробити особливістю. Ми не можемо зараз засипати провалля і заплющити на все очі, наче нічого не трапилося.” – додав Сергій Клочко.

Нагадаємо, в Умані в результаті ведення робіт з реконструкції центральної площі утворилося провалля, що сягає кількох метрів глибини. Як відомо, такі провалля в місті з’являються досить часто, адже все місто розташоване на розгалуженій системі підземних ходів, які часом нагадують про славетну історію старого міста утворенням глибоких ям.

12 Квітня, 2018 в 15:47 / Переглядів: 1669

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про