Черкаська прокуратура ініціює повернення в державну власність майнового комплексу Тальнівського комбінату хлібопродуктів

Прокуратура Черкащини продовжує ініціювати поновлення державних інтересів у правовідносинах щодо виявлених фактів вибуття з державної власності майнових комплексів підприємств загальнодержавного значення, які рішенням Уряду включено до Переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

Так, захищаючи інтереси держави, прокуратура області звернулася до господарського суду з позовом про витребування на користь держави комплексу будівель та рухомого майна Тальнівського комбінату хлібопродуктів, які незаконно відчужено у приватну власність.

Нагадаємо, що восени 2017 року прокуратурою області за наслідками досудового розслідування затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України, стосовно колишнього керуючого санацією ДВЗП «Тальне» ДАК «Хліб України», який в порушення вимог законодавства, вчинив незаконне відчуження майна вказаного підприємтва шляхом виведення цілісного майнового комплексу підприємства із власності держави.

Саме під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, яке здійснювалося слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Черкаській області під процесуальним керівництвом працівників прокуратури області, встановлено, що в межах господарської справи про банкрутство ДВЗП «Тальне» ДАК «Хліб України» затверджено та виконано план санації в частині створення нової юридичної особи – ТОВ «Комбінат хлібопродуктів «Тальне» з передачею до його статутного капіталу нерухомого та рухомого майна вказаного підприємства-банкрута, внаслідок чого з власності держави за відкритими торгами, у приватну власність незаконно вибув комплекс нерухомого майна загальною площею понад 31 тис. кв. м та все рухоме майно, яке перебувало на балансі підприємства.

Перехід права власності відбувся з грубим порушенням вимог законодавства, оскільки відчужене майно лише перебувало у користуванні хлібоприймального підприємства загальнодержавного значення ДАК «Хліб України», не підлягало приватизації та належало державі в особі Кабінету Міністрів України, за відсутності волевиявлення останнього на відчуження цього майна.

Зазначене стало підставою для звернення прокуратури до суду з відповідним позовом, наразі за позовом прокурора про витребування майна господарським судом Черкаської області відкрито провадження.

Робота на вказаному напрямі триває.

Прес-служба прокуратури Черкаської області

2 Квітня, 2018 в 12:47 / Переглядів: 651

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про