Голландський та італійський сир тепер виготовляють в Неморожі

«Вершковий» сир з італійськими спеціями, «Рікотта» і «Моцарелла» за італійською технологією, «Гауда» за голландською рецептурою та інші молочні вироби під торговою маркою «Familycheese» цеху ФОП «Фесенко» всього якийсь місяць тому з’явилися в Звенигородці, проте вже встигли знайти своїх покупців. Хоч далеко не всі знають, що виготовляють всю цю смакоту не в Італії чи Голландії, а в одному з сіл Звенигородщини – Неморожі. Про це пишуть Вісті Черкащини.

Створити власне виробництво – то давня мрія Фесенків. Тим більше, що глава родини, маючи відповідну освіту, сімнадцять років працював у молокопереробній галузі. Проте довго вагалися, маючи на те чимало причин, серед яких на першому місці, як жартують сьогодні, був брак коштів. До того ж хотілося подружжю виготовляти натуральну продукцію, котра відрізнялася від того сиру і масла, що заполонили прилавки наших магазинів. Тож і взялися врешті за проект, в основі якого – відповідна технологія. Потрібне новітнє обладнання, котре розмістили у колишній колгоспній пекарні, відповідно реконструювавши його, надала одна фірма, з якою налагодили зв’язки. При цьому передбачили безумовне виконання всіх вимог проекту, починаючи вже з енергетичної системи та введення технологічної лінії – розміщення ємкостей, пастеризатора для вершків, ванни для соління сиру та іншого основного й допоміжного начиння.

– А все інше – справа наживна, – каже Олександр Фесенко. – З сировиною проблем немає – молоко вищого ґатунку закуповуємо у місцевих сільгоспвиробників, досліджуючи проте його на якість у власній лабораторії. Далі ж приступаємо до власне технологічного процесу, відмовившись від будь-яких домішок, консервантів чи барвників.

Чи варто говорити про те, що перед цим Фесенки детально вивчили традиції національного сироваріння в Італії та Голландії? Дотримуючись їх та вимог технології, і мають продукт, який не поступається своїми якісними даними перед «забугрянським». Так, «Гауду» – найпоширеніший і найвідоміший з усіх голландських сирів, при виготовленні якого неморозькі сировари використовують натуральну голландську закваску, високо оцінили не тільки звенигородчани, а й гості з Німеччини, які побували в місті в перші дні нового року. А солодко-вершкове масло «Селянське», яке повністю відповідає вимогливим європейським стандартам, виготовляють у міні-цеху за домашньою «неморозькою» технологією. Й характерно, що попри досить високу ціну, з реалізацією його проблем немає.

Взагалі ж, за словами неморозьких сироварів, їхні молочні вироби вже користуються попитом і в сусідніх районах, зокрема Лисянському і Шполянському, мають вони своїх постійних покупців на Кіровоградщині й навіть у Києві. І це, надіються вони, лише початок. Бо ж потужності міні-цеху дозволяють виробляти продукції значно більше, аніж зараз.

27 Січня, 2018 в 10:11 / Переглядів: 2219

Теми: Економіка,Суспільство,Черкащина

1
Залиште коментар

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Цокало Сергій Recent comment authors
  Підписатися  
newest oldest most voted
Повідомте про
Цокало Сергій
Читач
Цокало Сергій

Це чудово! А де це все можна придбати?