185 черкасців змінили прізвище та ім’я за 2017 рік

Картинки по запросу зміна імені

Лорена, Адам, та хоч Більбо Беґінс чи Арья Старк – якщо вам набридло ім’я чи прізвище, можна змінити його на інше, навіть фантастичне. Українці змінюють імена з різних причин, часто через переїзд за кордон, коли українське ім’я іноземною мовою звучить “не дуже”, або тому що дане батьками ім’я ну зовсім не подобається. Ми дізналися, як проходить процедура і чи обмежує закон фантазію у виборі нових імен і прізвищ, пише інтернет-видання Дзвін з посиланням на in.ck.ua.

185 черкасців змінили прізвище та ім’я за 2017 рік. Батьки можуть змінювати ім’я дитини до 7 років без її згоди, з 7 років – лише за бажання дитини. З 14-річного віку змінити ім’я можна з дозволу батьків, а от із 16 років кожен може стати хоч Агатою Крісті, хоч Термінатором. Батькам доведеться змиритися.

“Ціна” нового імені – 5 гривень 10 копійок
Щоб змінити ім’я чи прізвище, потрібно подати у місцевий РАЦС заяву. З собою треба прихопити паспорт і свідоцтво про народження. Також знадобляться свідоцтва про шлюб чи його розірвання, про народження дітей, фотографія та квитанція про сплату держмита – 5 грн 10 копійок (якщо міняєте вперше) та 51 грн за повторну процедуру. “Лімітів” на зміну імен і прізвищ у держави немає.

Далі РАЦС надішле документи до Національної поліції. Там зроблять висновок, чи є законні підстави відмовити у зміні імені, і протягом місяця надішлють висновки назад у РАЦС, який видасть вам висновок про дозвіл чи відмову у зміні особистих даних. Вся процедура може тривати до трьох місяців. Термін розгляду можуть продовжити ще на три місяці, якщо є важливі причини. Якщо ви отримали дозвіл, радійте – рибка в сітці. Тепер заявнику треба знову навідатися у РАЦС і врешті-решт отримати нове ім’я.

Там же вам видадуть свідоцтво про факт зміни імені чи прізвища. У паспорт внесуть відмітку, що його потрібно переробити протягом місяця. Далі треба оформити новий ідентифікаційний код, закордонний паспорт, банківські карти й решту документів. Студенти повинні отримати нову заліковку, студентський і читацький. А от атестат і диплом будуть дійсні за старим іменем, доведеться лише щоразу пред’являти довідку про зміну імені. Трудову книжку теж не треба міняти – там лише закреслюють старі ім’я та прізвище та пишуть нові. Про “зміни в житті” треба повідомити й військкомат, якщо людина військовозобов’язана.

Коли можуть відмовити?
Відмовити у зміні імені можуть, якщо людина перебуває під адміністративним наглядом чи слідством, має непогашену чи не зняту судимість, перебуває в розшуку, вказала неправдиві дані про себе.

Змінити ім’я можна лише за місцем проживання, але якщо ви з Криму чи тимчасово окупованих територій – можна звертатися в будь-який РАЦС України.

А як з іменами по батькові?
За законом, українці можуть міняти лише імена та прізвища, по батькові лишається незмінними. Звучать окремі законодавчі ініціативи про скасування “по батькові” – за європейським зразком. Поки що невідомо, чи будуть вони реалізовуватися.

Нині ж цю частину іменування можна змінити, якщо ім’я змінив ваш батько, під час усиновлення чи в судовому порядку, якщо по батькові дуже немилозвучне.

Всі хочуть бути Королями
У Придніпровському РАЦСі розповідають: люди йдуть на такий крок, бажаючи трошки змінити чи підкоригувати старе звучання. Наприклад, Олена-Альона, Карина – Каріна, Оксана-Ксенія. Інколи черкасці беруть прізвища відомих людей або просто “гучні” варіанти – Корольов, Царьов і подібні. Іноді хочуть повернути старовинне родове прізвище.

Змінити ім’я та прізвище в Україні – досить просто і недорого. Це можна робити скільки завгодно разів – закон в цьому нікого не обмежує. Важливо, щоб ім’я подобалося і допомогло по-новому подивитися на себе. Навіть якщо хочеться взяти ім’я Бель і поєднати з прізвищем Монте-Крісто. Правда, чоловікам, які планують мати дітей, потрібно гарненько подумати – доки в Україні не скасували імена по батькові, їх діти можуть стати жертвою батькових примх. І в школі майбутнім “Більбовічам” буде дуже і дуже непросто.

28 Грудня, 2017 в 20:12 / Переглядів: 1114

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про