Як уманські люди мистецтва подарували вихованцям інтернату незабутню зимову казку

Зимові свята – це завжди очікування дивовижної казки, не залежно від віку та соціального статусу. Проте життя складається так, що побачити бодай натяк на справжню новорічну магію можливість випадає далеко не кожному. Для цього існують справжні янголи добра та світла, які готові вкласти всі сили, аби зробити щасливішою бодай одну зранену душу і подарувати їй щось неймовірне, особливо, якщо справа стосується дітей.

Фото Dema-Pisna Odarka.

На початку грудня відома уманська художниця Одарка Дьома-Пісна оголосила про початок безстрокової благодійної акції “Крихкі серця”. Метою акції було покращення умов перебування та розвитку в Ладиженській школі-інтернаті, що є спеціалізованим закладом для дітей з вадами розумового та фізичного розвитку.

Адміністрації сайту “Рідний край” вдалося поспілкуватися зі співорганізаторкою акції в телефонному режимі та дізнатися, що спонукало цих творчих людей звернутися за допомогою і яких результатів досягти.

Ідея підтримати виховний заклад у Одарки з’явилася ще кілька років тому, коли до особливих дітей з подарунками завітали члени байкерського братства. Саме тоді художниця побачила, в яких умовах проживають діти, скільки у них потреб як у матеріальному, так і в духовному плані. Через певний час їй вдалося зустріти однодумців: уманських фотографів Катерину Загребельну, Дар’ю Тапер та Назарія Дуванова. Вони вирішили привернути увагу суспільства до своєї ідеї через фотографію, влаштувавши для вихованців інтернату справжню професійну фотосесію.

Posted by Dema-Pisna Odarka on Wednesday, 20 December 2017

 

Фото,відео: Dema-Pisna Odarka

А далі був клич про допомогу через соціальні мережі і велике диво: цих дітей помітили і почули. До спеціальних пунктів збору гуманітарної допомоги зносили усе: одяг, взуття, іграшки, розвиваючі ігри, канцтовари.

“Зібраних речей було так багато, що коли я їх перевозила, частину довелося повантажити в авто на переднє пасажирське сидіння, інакше я б усе просто не змогла забрати”. – ділиться враженнями Одарка.

Також не менш вагомий внесок у підтримку Ладиженської школи зробила громада Христинівки. Там збір організувала дівчина на ім’я Анна. Завдяки спільним старанням містян вихованці отримали безліч корисних та цінних речей, про які вони могли тільки мріяти.

Уманський підприємець Ткаченко Віктор Михайлович привіз дітям 20 одиниць нових санок, щоб вони мали можливість повноцінно розважатися зимою.

Posted by Dema-Pisna Odarka on Thursday, 21 December 2017

Завдяки українському дизайнеру з Одеси Володимиру Уманенку у вихованців інтернату є красиві костюми для вистав, щоб діти мали можливість проявляти себе у акторській грі. Це не останній його подарунок, художник і надалі планує поповнювати заклад яскравими костюмами.

Свого часу митець забезпечував костюмами акторів гумористичного телесеріалу “Маски-шоу”, нещодавно він представив творчий проект “Платтьопис”, відвідати який можна було і в Умані.

Фото Dema-Pisna Odarka.

Фото Dema-Pisna Odarka.

Свої дарунки підготували викладачі та студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, які підтримали акцію “Крихкі серця” і завітали в гості до особливих вихованців інтернату.

Фото Ольги Чирвы.

Напередодні Дня Святого Миколая до дітей завітали актори Одеського обласного театру ляльок. Хлопчики та дівчатка змогли побачити одразу дві чудові вистави.

Фото Dema-Pisna Odarka.

“Щось неймовірне і дивовижне витає в повітрі. Прийшов час, коли чудеса відбуваються в нашому житті. А найголовніше, що ми самі можемо творити чудеса, для тих, хто так їх чекає, для дітей. Справжню казку змогли побачити дітки Ладижинської школи-інтернат, завдяки одеському ляльковому театру. Поставлений спектакль “Буратіно” та “Святий Миколай” вихованцями недільної школи Спасо-Преображенського собору, переніс дітей в справжню казку. А Владика Саввін Олексій Михайлович, передав дітям солодкі подарунки.” – саме так підсумувала Одарка Дьома-Пісна справжній День Святого Миколая, з казками та дивом.

Команда аніматорів від студії організації свят та магазину ” Happy Party ” влаштували неймовірне свято для дітей з танцями, піснями, розвагами, казковими героями, а також завезли величезну кількість подарунків, які передали уманчани.

Posted by Dema-Pisna Odarka on Saturday, 23 December 2017

Новорічну фотосесію для дітей влаштувала Дар’я Гордій. Акцію “Крихкі серця” підтримала міська влада. Крім того, були люди, які відвозили свої подарунки безпосередньо до школи, тому для організаторів та дітей вони залишаються просто анонімними чародійниками.

На цьому акція не завершується. У організаторів в планах роздрукувати новорічні фото щасливих дітей, щоб вони могли подарувати їх своїм батькам, оформити яскраві стенди для дітей, проте найголовніша  мета – обладнати для них гарну ігрову кімнату.

Фото Dema-Pisna Odarka.

“Головний посил акції – привернути увагу до дітей, що мають якісь особливості розумового розвитку. В інтернаті навчається 83 вихованці. Частина з них має синдром Дауна. У нашому суспільстві прийнято вважати, що це якісь хворі діти, що їх треба обмежувати та ізолювати. Але це не так! Вони особливі, але такі ж люди, як і ми всі з вами. Вони добрі та щирі, просто потребують багато спілкування, любові та тепла. Якщо їм допомогти розкритися, то вони досягнуть власних висот і стануть повноцінною частинкою суспільства.

Цим дітям потрібне спілкування. З ними треба ділитися власним життєвим досвідом, навчати їх, розповідати, пояснювати і не боятися завітати в такий заклад. Якщо кожен з нас зможе приділити хоч кілька годин для сонячних дітей, то ми спільними зусиллями виховаємо достойних людей, світлих та добрих.” – підсумувала Одарка Дьома-Пісна.

Отак щире бажання кількох людей допомогти дітям об’єднало стільки щирих і добрих сердець. Цьогоріч до Ладиженської школи-інтернату завітав справжній, щедрий, справедливий, добрий Святий Миколай.

 

25 Грудня, 2017 в 13:14 / Переглядів: 587

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про