Книжка з історіями бійців АТО виграла обласну премію

Книжка з історіями бійців АТО виграла обласну премію

Переможцем Черкаської обласної краєзнавчої премії ім. М. Максимовича стала книга про воїнів АТО “Сміливі зі Сміли”. Нагородження відбулося 20 грудня у Науковій бібліотеці ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Видання складається із статтей, які писали журналісти про військових та волонтерів, пише Gazeta.ua.

“Матеріал для видання ми збирали близько 4 років. Переважно брали статті із газет але було і таке, що солдати самі надсилали нам. Наприклад Володимир Кирик, кремезний дядько із люлькою, десь знайшов мій номер телефонуі, надіслав своє фото і вірш, який написав перебуваючи в АТО”, – розповідає одна із упорядників Людмила Скороход.

У книзі описані реальні люди та події. За словами упорядників, це найбільше приваблює читачів.

“Через знайомих шукали солдатів і волонтерів, про яких писали. Одного із активістів, Героя Небесної сотні ми випадково знайшли. Натрапили на вірш у Facebook присвячений йому. Там писали, що сміливий хлопець зі Сміли. За цими рядками і вияснили, що він наш земляк, але переїхав ще в дитинстві”, – говорить упорядник книги Юлія Харченко.

Частину примірників подарували солдатам та волонтерам, решта зберігається у бібліотеці редакції газети “Сміла”.

Краєзнавчу премії ім. М. Максимовича вручають із 1994 року. Переможців визначають за змістом і оформленням видань, історичним підходом до теми та ґрунтовністю авторських досліджень. Раніше премією відзначали “Хрестоматія з історії Корсунщини XI – XIX ст” Станіслава Степенькіна, “Незбагненна. Земна. Героїчна” Тетяни Бичок, Лариси Висоцької, Юрія Ляшка, “З вершин славетних черкащан” Миколи Борща.

24 Грудня, 2017 в 21:12 / Переглядів: 589

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про