Черкащина пасе задніх серед регіонів України

За підсумками півріччя область показала найгірший результат по вимушеної неповної зайнятості працівників, найбільші борги із зарплати і найглибший спад в промисловості

Видання “Ділова столиця” підбиває підсумки розвитку регіонів України у першому півріччі 2017 року, повідомляє Depo.Полтава.

Губернатор Черкащини Юрій Ткаченко опинився на передостанньому рядку рейтингу (-53 бали). За підсумками півріччя область показала найгірший результат (разом з Тернопільщиною) по вимушеній неповній зайнятості працівників, найбільші борги із зарплати на одного працівника і найглибший спад в промисловості – на 4,4%. Найсильніше – на 56,3%, т. Е. Більш ніж удвічі впав випуск продукції хімічної промисловості. Причиною стала зупинка роботи черкаського “Азоту”. Але завдяки тому, що в травні уряд відновив антидемпінгові мита на російські добрива, завод був знову запущений. І вже в липні хімічна промисловість області показала зростання на 13,7% в порівнянні з липнем минулого року. За підсумками семи місяців спад промвиробництва на Черкащині скоротився до 2,6%, що дозволило області піднятися за цим критерієм на чотири рядки вгору.

Завдяки відновленню роботи “Азоту” покращилася ситуація і з боргами по зарплаті. Протягом липня їх сумарний обсяг по області скоротився з 138 млн до 87,6 млн грн. Зокрема, “Черкасиобленерго” отримало від “Азоту” 36 млн грн і направив їх на виплату заборгованих зарплат. Якщо на 1 липня середній по області борг на одного працівника становив 622 грн, то до 1 серпня він скоротився до 393 грн, і за цим критерієм Черкащина піднялася на три рядки вгору.

У той же час по динаміці сільського господарства область за підсумками січня-серпня опустилася на останнє місце (спад на 9,8%), хоча за підсумками півріччя була сьомою зверху. А найкращим досягненням Черкащини залишається перше місце за приростом чисельності штатних працівників: на 1,2% за півріччя і на 1,3% за сім місяців в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (в середньому по Україні зафіксовано, навпаки, скорочення на 1,9 %). Цей результат забезпечили головним чином сільське господарство, торгівля і освіту.

Нагадаємо, що навесні працівники “Черкасиобленерго” неодноразово перекривали рух на черкаських дорогах та виходили на мітинги з вимогою погасити заборгованість по заробітній платні. Наразі проблема не вирішена, що змушує енергетиків вдатися до більш радикальних заходів.

28 Вересня, 2017 в 10:10 / Переглядів: 472

Теми: Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про