Містечко Млинів, що на Рівненщині, для хасидів може стати конкурентом Умані

Млинів
Традиційно хасиди з усього світу свій Новий рік відзначають в Умані, де похований засновник брацлавського хасидизму Цадик Нахман. Та далеко не всі знають, що на Волині в містечку Млинів Рівненської області є могила равина, проповідника, якого за життя називали святим, а саме Аарона ІІ Перлова (1802-1872), нащадка, онука відомого Ребе Аарона І Перлова (1736-1772), філософа, просвітителя, якого вважають одним із перших засновників хасидизму в світі, зокрема однієї його течії.

Про це повідомляє з посиланням на Волинь POST

Засновник династії Аарон Перлов народився в 1736 році в м. Карлін (передмістя Пінська, Білорусь). У хасидизму вже тоді було багато послідовників на Волині, на Поділлі, Галичині та Польщі, але в Литві і Білорусі спочатку про нього майже нічого не знали.

У другій половині XVIII століття нове вчення в Карліні став проповідувати Аарон Перлов, прозваний ще за життя Великим. Цей рабин займав чільне місце в хасидській традиції, дотримуючись містичної течії, саме він поклав в основу культу містичний екстаз і ентузіазм. Він говорив:

«Все можна у мене відібрати – крім Бога, що живе в душі моїй».

Помер Аарон в 1772 році у віці тридцять шість років, і, як говорили хасиди, згорів від божественного вогню.

27 Вересня, 2017 в 18:06 / Переглядів: 2547

Теми: Політика,Суспільство,Україна,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про