Зняли відеоурок для іноземців з ліплення вареників: як креативна вчителька з Черкас навчає дітей

Зняли відеоурок для іноземців з ліплення вареників: як креативна вчителька з Черкас навчає дітей

 

Черкаська вчителька англійської мови, яка увійшла в десятку кращих в Україні за версією Global Teacher Prize Ukraine, проводить для свої учнів Skype-конференції та онлайн-вечірки з іноземними школярами, дебати на кшталт британського парламенту, кулінарні відеоуроки, організовує зйомки фільмів на екологічну тематику та залучає до уроків американських вчителів.

Про це пише “vikka.ua”. 

На урок до Надії Михайлівни у черкаську гімназію №31 завітав і кореспондент сайту vikka.ua.

Англійська у 8-Б класі проходить жваво. Роздруківки, обговорення, діалоги, командна робота та міні-змагання. Спілкуються лише англійською.

Вчити дітей до школи Надія Михайлівна прийшла майже 17 років тому. Каже, що в її сім’ї педагоги до цього не траплялися. Із вибором професії вона не помилилася, адже має здібність відчувати дітей, знаходити до них підхід.

“Була учениця, яка переїхала до Черкас із Санкт-Петербурга. Дуже сором’язлива, вчилася на 7-8 балів, пішла у математичний клас. Мені вдалося знайти до неї підхід. Вона прийшла до нас у 7-му класі, а у 10-11-му вже вигравала олімпіади з англійської мови. Коли була можливість, я її брала на переклади, у мовні табори, вивчала з нею мову, адже їй це було цікаво. Зараз вона навчається в Канаді”, – розповідає Надія Михайлівна.

Жінка постійно залучає учнів до участі в міжнародних проектах. Каже, що завдяки цьому дітям цікавіше вчитися, вони відчувають, навіщо їм потрібна іноземна мова, а також всебічно розвиваються. Надія Вовченко привчає школярів проявляти активну позицію у житті, а також намагається поєднати англійську з іншими предметами.

“Ми зробили вже дуже багато проектів. Я розробила та заснувала екологічний проект “Вода – це життя” і до мене приєдналися вчителі з інших країн. Я інтегрувала англійську з біологією, хімією, фізикою, – пригадує черкащанка. – Діти робили з водою різні досліди. Наприклад, вивчали заломлення світла крізь воду, спостерігали оберт води у природі. Все це вони коментували англійською мовою та розповідали в яких випадках у житті таке трапляється”.

Потім за цими матеріалами учні зняли фільм та виклали у мережу, аналогічно вчинили і закордонні учасники проекту. На цю тему учні черкаської гімназії №31 також зробили соціальну рекламу “Як зберегти воду”.

Також, за її словами, діти написали сценарій та зробили мультфільм про стан екології, головним персонажем якого була рибка з астмою.

Вона спонукає учнів публічно ділитися своїми проектами. Так, вонивлаштували цілу виставку-презентацію у школі. Така робота не залишилася не поміченою і, як наслідок, у 2014-2015 роках посіла перше місце серед проектів eTwinning plus в Україні та четверте місце у Європі.

“Дітям за це дали грошову винагороду. За ці кошти придбали великий телевізор для нашого кабінету”, – поділилася радістю вчителька.

У минулому році учні 5-го та 6-го класів за ініціативи та підтримки педагога організували ляльковий театр.

“Коли вивчали країни та національності, діти склали оповідання про голуба миру. За сюжетом птах облітав різні країни. Учні самі робили ляльок та декорації, а під час постановки розповідали про всі країни. Їм це було дуже цікаво”, – пригадує Надія Вовченко.

Крім цього, педагог займається зі школярами науковою діяльністю. Вони пишуть роботи у Малу академію наук України. Вивчаючи зі старшокласниками питання гендерної рівності, черкащанка виказала ідею влаштувати дебати на кшталт відомих дебатів щодо виборчого права жінок. Майже два сторіччя тому такі відбулися у Британському парламенті.

“У квітні 2017 року ми почали партнерство з Ізраїлем. Діти вже листуються з тими учнями, провели одну зустріч по Skype. Важливо, що під час міжнародних відеоконференцій учні вчаться толерантно ставитися до інших національностей, їхніх традицій, канонів, за якими вони одягаються”, – пояснює педагог.

У минулому році вона була учасником проекту “Вчителі англійської мови – агенти змін”, розробленого Британською Радою та громадською ініціативою GoGlobal у межах національної кампанії “Україна Speaking”.  Каже, що тоді отримала багато методичних знань, які допомогли удосконалити роботу, котру вона вже проводила.

Надія Вовченко зазначає, що безцінний досвід отримала, спостерігаючи за американськими колегами, яких вона запрошує проводити у Черкасах літні мовні табори. Їх організовує для школярів уже багато років.

“Діти американських педагогів люблять, аж нависають на них. Жодного разу не бачила, щоб американські вчителі були роздратовані чи якось грубо відповідали дітям. З бешкетниками чи галасом справляються професійно. Наразі є багато способів та методів привернути увагу дітей, заспокоїти їх”, – каже черкащанка.

До того ж саме спілкування з носіями мови знімає у дітей основний мовний бар’єр.

Учитель старається зробити вивчення англійської мови легкою справою для учнів і інтегрує її у всі сфери життя. Розваги теж допомагають покращувати мову. Так, торік Надія Вовченко організувала школярам різдвяну онлайн-вечірку з учнями Туреччини.

“Це дійсно була вечірка. Пройшло все дуже емоційно і невимушено. Діти співали, спілкувалися і дуже розважилися”, –  зазначає вчителька.

Якось у межах чергового проекту хлопці зі старших класів зафільмували відеоурок для іноземців з ліплення вареників. Молодші хлопчики не відстали та  створили покрокову інструкцію приготування національної страви з фотографіями.

Надія Вовченко підкреслює, що її головна ідея – максимально наблизити те, що вивчають учні до реального життя. Намагається розвинути у дітей критичне мислення.

“Вони самі розуміють мету, з якою вивчають англійську. Знають, що вона їм стане у нагоді в подальшому навчанні, роботі, у повсякденному житті”, – зазначає вона.

При цьому всьому може здатися, що Надія Михайлівна живе лише школою. Це не так. Жінка встигає займатися і родиною: її старша донька навчається та працює у Києві, син – п’ятикласник. Вона не тріумфує і пишається в міру вже існуючими досягненнями. Каже, що їй є ще багато чому навчатися і над чим працювати.

25 Вересня, 2017 в 07:45 / Переглядів: 553

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про