Ринок меду в Умані: як правильно обрати та скільки коштує

Як правильно обрати якісний мед і яка його ціна була сьогодні на уманському центральному ринку, дізнавався Рідний Край.

Картинки по запросу мед

Мед цінується, в першу чергу, завдяки своїм живильним і лікувальним властивостям.

Мед може бути натуральним і штучним. Натуральний мед, крім цього, може бути зрілим і незрілим. Виробники можуть як повністю підробляти продукт, так і змішувати справжній мед, наприклад, з цукровою патокою. Одними з частих прийомів є нагрівання старого, торішнього меду для надання йому більш свіжого вигляду і годування бджіл цукровим сиропом замість нектару. В обох випадках продукт втрачає свої корисні властивості і може навіть принести шкоду.

Не бійтеся купувати закристалізований мед

Важливо знати, що кристалізація продукту вказує на його натуральність. В середньому, мед густіє протягом 2-3 місяців (До листопада або грудня). Все залежить від виду меду і умов його зберігання. Різні види меду кристалізуються з різною швидкістю. Лише деякі сорти меду (вересковий, акацієвий, каштановий) здатні залишатися рідкими круглий рік.

Який мед купувати не можна? Щоб правильно вибрати мед, остерігайтеся якраз рідкого меду. Найчастіше рідкий мед на прилавках взимку – це розігрітий мед. Само по собі це не страшно, якщо мед не перегріли, адже перегрів руйнує корисні ферменти і навіть робить продукт отруйним. Такий мед можна визначити за кольором – він стає темно-коричневим. Якщо мед піниться, значить, в ньому почалися процеси бродіння. Таке буває, коли мед не встигає дозріти і відкачується бджолярем передчасно. Подібний продукт ніяк не можна назвати якісним.

Як відрізнити хороший мед?

Роздумуючи, як же правильно вибрати мед, запам`ятайте – мед ідеально чистим не буває. В ньому можна завжди знайти частинки пилку, грудочки воску. На жаль, про це пам`ятають і фальсифікатори, які додають в штучний мед травинки, пилок, а іноді навіть і трупи бджіл. Не купуйте мед, розєднується на дві частини – більш густий внизу і рідкий верху. Правильно зібраний мед не повинен розшаровуватися.

Яким повинен бути мед на запах, смак і колір?

Справжній мед на відміну від сфабрикованої відрізняється запашним запахом. якісний мед розчиняється в роті без залишку, він терпкий і завжди трошки дратує горло. Що ж стосується кольору, то кожен сорт меду має свій власний відтінок. Одні види меду бувають світло-жовтими, інші – коричневими. Проте, справжній мед завжди прозорий, незалежно від кольору. Якщо продукт мутнувато і містить осад, то, швидше за все, в ньому містяться добавки – крохмаль, цукор, інші домішки.

Як вибрати мед?

Зустрітися з продавцем Намагайтеся купувати мед у одного і того ж – перевіреного – продавця. Так ви не тільки будете впевнені в якості придбаного продукту, а й точно будете знати, де і в який саме час був зібраний мед. маленькі хитрощі Натуральний мед настільки густий, що в баночку спочатку лягає гіркою. Якщо нанести трохи меду на шкіру, він легко всмоктується. Ще один секрет того, як правильно вибрати мед, в наступному. Кілограм меду повинен займати в літровій банці 8/10 її обсягу. Якщо займає більше – значить, він розведений. Якщо в мед опустити шматочок м`якого хліба, то хліб не повинен розмокнути. Сам по собі мед гігроскопічний, тобто втягує вологу з навколишнього середовища, але не навпаки. Якщо хліб намок, значить, мед неякісний (можливо, розбавлений водою). Капніть медом на аркуш паперу. крапля повинна залишатися пружною і не розтікатися. Якщо ж папір намокла, то мед ненатуральний.

Тепер щодо цін  – сьогодні на уманському центральному  ринку середня ціна на мед стартувала від 90 грн/кг. Ціна варіювалась залежно від точки продажу (незалежно від того рідкий мед чи кристалізований). Півлітрову банку можна було сьогодні купити за 60 грн.

Похожее изображение

Матеріали про користі властивості меду надані сайтом ladyvlife

17 Вересня, 2017 в 13:52 / Переглядів: 1082

Теми: Аналітика,Економіка,Суспільство,Україна,Умань,Черкащина

1
Залиште коментар

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Юлия Косенко Мазуренко Recent comment authors
  Підписатися  
newest oldest most voted
Повідомте про
Юлия Косенко Мазуренко
Читач
Юлия Косенко Мазуренко

А чому б не зробити фестиваль меду в Умані? В нас же так багато пасічників та любителів меду. І уманчанам дуже б сподобалось таке свято!!!