На Черкащині триває фотоконкурс пам’яток культурної спадщини

Фотоконкурс пам’яток культурної спадщини!
З 1 по 30 вересня триватиме щорічний міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки», мета якого – зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Десять світлин, що отримають найвищі оцінки журі, братимуть участь у міжнародному етапі конкурсу. Про це повідомляє Черкаський край.

Цього року конкурс проходить у майже 30 країнах світу.

Українська частина проводиться вшосте, і до участі запрошуються усі охочі – і любителі, і професіонали. Конкурсний список складається з понад 70 тисяч пам’яток історико-культурної спадщини України з усіх областей України, в тому числі Криму.

Для участі у конкурсі потрібно бути зареєстрованим у Вікісховищі — одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку/и з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 вересня по 30 вересня, а також обов’язково вказати їх унікальний ID. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який час: як протягом вересня, так і раніше, головне, щоб це були власні роботи. Також цього року можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам’ятки. На відміну від попередніх років роботи будуть оцінюватися на у версії на час завершення конкурсу, тому краще одразу вантажити фото у високій роздільності.

Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторів найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток та переможцями спецномінацій.

Організатори конкурсу вважають, що проведення «Вікі любить пам’ятки» дасть можливість завантажити світлини пам’яток у межах кордонів України, нашої рідної культурної спадщини, а також народів, які на території нашої держави були, і залишили свій слід у нашій історії. Люди зможуть краще пізнати свій рідний край і це спонукатиме їх дбайливо ставитися до культурної спадщини своєї держави.

Перше місце у номінації «Найкраще фото» орієнтовно у межах 400 доларів.

Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за лінком: https://ua.wikimedia.org/wiki/Вікі_любить_пам’ятки_2017/Регламент

З пропозиціями щодо співпраці та запитаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу:wlm@wikimediaukraine.org.ua, Наталії Тимків за тел. +38 067 464 77 23.

Для довідки: Вікі любить пам’ятки (Wiki Loves Monuments) – конкурс фотографії пам’яток культурної спадщини для Вікіпедії. Визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. За вісім років проведення конкурсу було сфотографовано понад 1,4 млн пам’яток. У 2017 році участь в конкурсі планує взяти понад 50 країн.

Фото з Черкащини були відзначені у рамках конкурсу в попередні роки:

– у 2013 – світлина Сергія Криниці (Черкаси, Остафія Дашковича, 20 готель «Слов’янський»)

– у 2014 році  –  світлина Євгена Самученка (Скеля Даури (Тарпейська скеля), парк «Софіївка»).

Відео-презентація: https://www.facebook.com/wlmua/videos/682537561946008/

Станом на 11.09.2017 на конкурс уже завантажено понад 7000 світлин: http://wikilovesmonuments.org.ua/

17 Вересня, 2017 в 10:49 / Переглядів: 370

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про