Через освітню реформу черкаські батьки з острахом чекають наступного першого вересня (відео)

Шкільна освіта тривалістю 12 років. Тиждень тому депутати Верховної Ради ухвалили законопроект про освітню реформу – він передбачає підвищення мінімальної зарплати вчителям, регулює мову освітнього процесу. А поряд із цим, запроваджує в Україні дванадцятирічну повну загальну середню освіту. Батьки п’ятирічок вже активно обговорюють зміни, які позначаться на їхніх майбутніх школяриках. Та з острахом чекають на наступне перше вересня, про це йдеться в сюжеті “Росі“.

Безтурботне дитинство п’ятирічного Нікіти Агаріна від сьогодні розписане похвилинно. Окрім відвідування садочка, хлопчик двічі на тиждень займається англійською, математикою та читанням в приватній школі. А до державної ходить щосуботи на підготовчі курси. Його батьки так серйозно готують сина до шкільного життя через освітню реформу. Адже невідомо, як зміниться програма навчання через запровадження додаткового року, пояснюють вони.

Педагоги ж просять батьків не навантажувати дітей. Пояснюють – усі новації будуть апробовані і тільки потім введені в дію. Учні 4-Б класу першої гімназії Черкас активно працюють на уроці математики ще за діючою програмою. Іхній класовод Віта Мірошніченко, педагог з 25-річним стажем, долучає до роботи кожного.

Повна середня освіта буде складатися з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років і профільної середньої освіти тривалістю 3 роки. Результати навчання учнів після завершення кожного з рівнів освіти пропонується оцінювати шляхом державної підсумкової атестації, яка буде здійснюватися у вигляді зовнішнього незалежного тестування.

Після апробації цьогорічних програм буде підготовлено комплект навчальних матеріалів, який нададуть усім вчителям першокласників 2018 навчального року. Втім, великих змін чекати не варто, найбільше вони розраховані на старшу школу. Нині старшокласники не встигають за два роки опанувати і поглиблено вивчити предмети, з яких їм потрібно складати іспити і вступати до вишів, пояснює міністр освіти України. Відтак, змінюватиметься українська школа поетапно і гармонійно, запевняють чиновники. Аби мінімізувати стрес як для дітей, так і для їхніх батьків.

 

14 Вересня, 2017 в 11:40 / Переглядів: 558

Теми: Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про