У Черкаській області буде найгірший урожай яблук за останні шість років

Похожее изображение

Через травневі заморозки фермери Черкащини цьогоріч залишилися без врожаю.

“Яблук не буде. Принаймні в нашому регіоні – точно. Померз урожай у Вінницькій області й навіть у деяких районах Чернівецької. Зате в Херсонській – повно яблук. У Миколаївській – те саме. Навіть сусідня Полтавщина буде з яблуками. Ну, і традиційна Закарпатська область. Я навесні обприскував дерева дорогими італійськими препаратами – антидепресантами. Нічого не допомогло. У нас стирчить 3-5 яблук на вершках дерев. Ці 3-5 яблук будуть переповнені азотом. Їхня клітковина буде рідкою. Такі плоди лежати не будуть. Про ціну я говорити не буду. Її повинні сформувати вже зараз яблука ранніх сортів. На жаль, у нашій області їх майже ніхто не висаджує”, – розповів садівник із села Шевченкове Звенигородського району Микола Олійник.

За словами садівника, груші ж не постраждали від морозів. Тому врожай груші буде. Хіба що грушева мідяниця пошкодить його.

“Маємо на Черкащині лише 5% яблук у порівнянні із минулорічним урожаєм, – розповідає. – У ніч на 11 травня що я тільки не робив. І палив багаття, і обприскував сад водою. Нічого не допомогло. Температура була від 2,5 до 5,5 градусів морозу. Ціна на яблука буде просто страшною. Також пропало 40% врожаю черешень і майже 80% маленьких саджанців персиків. Збитки можна рахувати мільйонами. За 47 років, що я займаюся садівництвом, такої катастрофи не було. Навіть найхолоднішої зими 1963 року вимерзли лише бруньки персика. А цього – пропав увесь урожай”, – поскаржився фермер Олександр Масенко із села Ковалиха Смілянського району.

Прогнози на певний неврожай яблук підтверджує й Олександр Хорев – керівник АПК “Інформ”.

За його словами,  в усій Україні буде найнижчий урожай яблук за останні шість років – лише  мільйон тонн. Минулого року було на 100 тисяч тонн більше. Така ситуація не лише в Україні, а й по всій Європі. Польща збере лише 2,8 мільйона тонн, що на 35% менше аніж минулого року. Росія замість минулорічних 1,7 мільйона тонн взагалі матиме лише 1,1.

Про це пишуть “Вечірні Черкаси”.

14 Вересня, 2017 в 07:36 / Переглядів: 584

Теми: Аналітика,Економіка,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про