Черкаські продавці стали частіше використовувати ваги не призначені для торгівлі

Останнім часом на ринках та у торгівельних закладах Черкащини при зважуванні стали масово використовуватися електронні вагові пристрої зовні схожі на електронні ваги торгівельного призначення. Останні, відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», дозволяється застосовувати під час проведення торгівельно-комерційних операцій та розрахунків між покупцем і продавцем, пише Діловий регіон.

 Основна та не єдина невідповідність, яка є підставою для заборони використання зазначених пристроїв у сфері торгівлі: виробником навіть не передбачено захист  від шахрайського використання, наголошують у ДП «Черкасистандартметрологія».

 Такі вагові пристрої не були і не могли бути внесеними до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України. Вони не проходили процедуру оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту неавтоматичних зважувальних приладів, не відповідають вимогам ДСТУ EN 45501 «Прилади неавтоматичні зважувальні. Загальні технічні вимоги та методи випробувань» та ГОСТ 29329 «Весы для статического взвешивания. Общие технические требования»  і, відповідно, не контролюються метрологічними службами.

Ваги, які можуть використовуватися у сфері торгівлі обов’язково повинні мати: маркування, що містить товарний знак  виробника, заводський номер, клас точності, найбільшу та найменшу границі зважування, ціну  поділки або дискретність відліку шкали та інше, наголошують фахівці. Кожен екземпляр ваг має відповідну ідентифіковану за заводським номером експлуатаційну документацію виробника, де зокрема зазначається інформація стосовно адреси, реквізитів та гарантійних зобов’язань виробника.

В суспільстві побутує думка, що електронні ваги гарантують точне тому і чесне зважування, швидкий цифровий результат на табло, на який неможливо вплинути. Та це не стосується всіх ваг.

Інформацію стосовно засобів вимірювальної техніки, які призначені для застосовування у сфері законодавчо регульованої метрології, можна отримати за адресою: 18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 278, ДП «Черкасистандартметрологія», або за тел. 33-07-16, 45-72-76.

28 Серпня, 2017 в 05:03 / Переглядів: 768

Теми: Кримінал,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про