У Черкаському районі впроваджують енергомоніторинг

8824c56c994d9f6e54bce08c8e97d4d0_L-300x213За ініціативи районної адміністрації Черкаський район стане першопрохідцем в області, де буде реалізовано масштабний проект з енергоменеджменту.

–         Це дієвий інструмент, який дасть можливість стежити за динамікою енергоспоживання та аналізувати впровадження енергоефективних заходів. Інакше кажучи, систему енергоменеджменту впроваджують, аби знизити енерговитрати, – інформує начальник управління економіки Володимир Гуня.

Відповідне управління виступає координатором проекту на рівні району. За інформацією Держенергоефективності, в У країні близько 80 тисяч бюджетних установ збудованих давно і які потребують термомодернізації. У таких будівлях понадміру використовуються енергоресурси, на оплату яких витрачаються мільйони гривень бюджетних коштів.

–         Впровадження системи дасть змогу сформувати аналітичну базу щодо споживання енергетичних, документувати дані з енергоспоживання з метою отримати картину про енергопотоки в бюджетних установах. Сама система являє собою програму. Для введення даних потрібно визначити відповідальну особу. Фіксування показників та введення їх в систему займає кілька хвилин, – пояснює Володимир Олександрович. -Завдяки оперативному контролю за енерговитратами буде досягнуто економії енергоресурсів, а також можна буде визначити, які першочергові заходи з енергоефективності потрібно реалізувати.

До речі, ефективність енергомоніторингу вже змогли відчути у таких містах, як Київ, Львів, Житомир. Наприклад, у Києві за три роки зекономили 1,1 млрд гривень. У Львові за перші 7 місяців енергомоніторингу заощадили 18 млн гривень. Нині енергомоніторинг запровадили у 153 містах та 2 регіонах України.

–         Від органів місцевого самоврядування ми очікуємо на співпрацю та розуміння ситуації. Все, що від вас потрібно – оперативно надати запитувану управлінням економіки райдержадміністрації інформацію, – наголосив у ході зустрічі із сільськими головами очільник району Анатолій Яріш.

Про це пишуть “Сільські Обрії“.

27 Серпня, 2017 в 17:02 / Переглядів: 672

Теми: Події,Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про