На сайті Президента з’явилася петиція про недопущення передачі лісів у приватні руки

Картинки по запросу ліси

Документ зареєструвала Настенко Євгенія Леонідівна 23 серпня. Для того, щоб петиція потрапила на розгляд до Президента України, протягом трьох місяців вона має зібрати 25 тис. голосів.

Підписати петицію можна  тут.

Нижче текст петиції:

Ми, громадяни України, вимагаємо негайно втрутитися та дати доручення Кабінету Міністрів України скасувати наміри щодо передачі в концесію майнових комплексів лісогосподарських підприємств (фактична передача лісів у приватні руки). Відповідна пропозиція була схвалена на засіданні Уряду 4 липня 2017 року.

Уряд на чолі з Володимиром Гройсманом, руками Першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова та Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка хоче повністю знищити природне надбання Українського народу, наші зелені легені – лісові масиви держави!

Спершу скасовується важливе розпорядження КМУ, запобіжник розбазарювання лісів, який слугував з метою недопущення фактів порушення інтересів держави і суспільства під час відчуження та зміни цільового призначення земельних лісових ділянок. Натомість нічого нового не було запропоновано. Зараз під будь-яким приводом будуть «відібрані» наші ліси на багато років.

Після цього приймається рішення про подальшу передачу лісів у концесію. Якщо Уряд це реалізує, то громадяни не матимуть доступу до лісів, буде втрачена можливість аукціонного продажу деревини та, відповідно, залишиться без роботи малий і середній бізнес, який спеціалізується на деревообробці, а також на заготівлі та переробці грибів і ягід, інших продуктів побічного користування лісами.

Концесія має на меті лише одне – швидше зрубати і продати деревину. Ніхто не захоче вкладати кошти для відновлення лісу, адже віддача буде через 80-100 років (саме стільки потрібно, щоб ліс виріс).

Частка стиглих насаджень в лісах України 8-10%, тобто найпродуктивніші ліси будуть віддані в концесію. Виникає питання – хто і за що буде утримувати інші, в т.ч. водоохоронні, протиерозійні та захисні ліси?

Жодна країна ЄС не використовує концесію в лісовому господарстві та вважає її неефективною для лісу та держави.

Послідовність нищення лісового господарства України також вбачається у відмові від державного фінансування вже протягом двох років! Навіть не дивлячись на те, які багатоміліардні податки сплачуються до бюджетів від використання лісових ресурсів. У більшості сіл України лісгоспи відіграють важливу роль, адже дають людям роботу.

На Півдні та Сході вже майже не залишилося фахівців з лісовирощування та охорони лісу. Ліси цих регіонів рукотворні, і необхідні для розвитку сільського господарства. Через відсутність фінансування доглядати за ними і збільшувати їхню площу немає кому. Майже всі ліси там або вирубали браконьєри, або згоріли.

Вже більше року через політичні ігрища Уряду лісова галузь фактично працює без керівництва! Корисливі на руку політики навмисно нагнітають ситуацію, паплюжачи працівників лісового господарств, яких 50 тис. осіб.

Потрібно очистити ліс від злодіїв, а нормальним людям дати можливість спокійно працювати.

Просимо Вас, шановний Петре Олексійовичу, розібратися в цих питаннях, не допустити схвалення концесії на Раді реформ, і дати доручення розпочати справжній процес створення Національної лісової політики та програми для збереження і примноження українських лісів!

За матеріаламиpetition.president.gov.ua

Черкаське обласне управління 
лісового та мисливського господарства

27 Серпня, 2017 в 13:00 / Переглядів: 916

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про