Черкасець відсудив у комунальників понад 100 тисяч гривень за розбите авто

Дмитро Круподеря, пошкодивши свій автомобіль на черкаському бездоріжжі, звернувся в суд з позовом проти комунального підприємства, що є утримувачем міських доріг. Суд визнав Дмитра не винним в ДТП та постановив стягнути з комунальників, які неякісно виконали свою роботу, моральну та матеріальну компенсацію на користь позивача. Про це йдеться на сайті Інфоміст.

4 березня 2016 року позивач, Дмитро Круподеря, рухаючись вулицею Сумгаїтською на “Мерседесі” потрапив у вибоїну, внаслідок чого пошкодив авто.

Як розповідає позивач, подія трапилась у вечірній час, коли йшов дощ. Яма, яка знаходилася на проїзній частині, була залита водою, тому її не було видно, у зв’язку із чим, змоги її обминути чи зупинитися не було. Чоловік стверджує, що їхав із швидкістю 45 км/год.

Внаслідок ДТП, пошкоджено два передні та ліве заднє колесо, а також завдано пошкодження механізмам автомобіля.

У присутності поліцейських було встановлено, що розмір вибоїни значно більший максимально допустимого: глибина 20 см.

18 травня 2016 року Соснівський райсуд постановив визнати винним директора КП ЧЕЛУАШ Олекандра Плюту у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 4 ст. 140 КУпАП. У червні того ж таки 2016-го Апеляційний суд в Черкаській області залишив постанову без змін.

Як відомо, утримувачем міських доріг є комунальне підприємство ЧЕЛУАШ, таким чином подія спричинена неналежним виконанням своїх службових обов’язків працівниками підприємства.

Суд постановив, що з вини ЧЕЛУАШ позивачу заподіяно майнову шкоду на 103 тис. грн. Також позивачу завдано моральної шкоди в 5 тис. грн.

За словами Дмитра, він змушений був лікуватися в Смілянській міській поліклініці. Він стверджує, що втратив спокій, самопочуття та психологічний стан погіршилися, відчуває душевний дискомфорт.

На засідання Придніпровського райсуду, що відбулося 3 березня 2017 року, представники комунальників та його уже екс-директор Олександр Плюта не з’явилися.

Суд визнав, що позивач у ДТП не винен. На думку суду, причиною дорожньо-транспортної пригоди є недотримання посадовими особами КП ЧЕЛУАШ правил утримання вуличної мережі, оскільки не були встановлені відповідні попереджувальні дорожні знаки та сигнальна стрічка.

Суд ухвалив рішення задовольнити позов про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

“Стягнути з КП В«Черкаського експлуатаційне управління автомобільних шляхівВ” на користь ОСОБА_1 матеріальну шкоду в розмірі 103 326грн.51коп., моральну шкоду 5000грн.00коп. та судові витрати 2283,27грн., а всього 110 609гривень 78 копійок», — йдеться в рішенні суду.

19 травня у Апеляційний суд в Черкаській області відхилив апеляційну скаргу і залишив рішення суду першої інстанції без змін.

26 Серпня, 2017 в 15:12 / Переглядів: 1303

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про