На День Незалежності в Умані встановили патріотичний рекорд України. Фото

Понад тисячу уманчан та гостей фестивалю «Шіді-Ріді» у день незалежності встановили найпатріотичніший рекорд України, зіткавши на старовинному ткацькому верстаті «Пояс єднання українців». Про це повідомляє Вечірня Умань

– Пояс єдності ми розпочали ткати на «Шіді-Ріді 2016», тоді це була просто ідея, що запалила очі місцевих майстрів і переросла у рекорд, який став символом єднання українців, – розповідає організатор фестивалю Софія Чорнономаз.

Автои ідеї «Поясу єднання» – місцева майстриня Владислава Швець та Сергій Черній, які загорілись ідеєю встановити рекорд України, і зібрали команду з 10-ти людей, які щодня вчилися такати пояс. Профінансували рекорд України депутати уманської міської ради, та депутат Черкаської обласної ради Олег Баштан.

– До нас долучилися як відомі майстри так і люди, які вперше у своєму житті сіли за ткацький верстат. Наймолодшій майстрині 8 років, найстаршій – 60. Саме ці люди закладали основу рекорду, – розповідає Владислава Швець.

16 метрів 53 сантиметри довжини, 5 сантиметрів ширини, 12 годин роботи і 5 кольорів, що символізують прапори які творили історію України.

– Для поясу ми обрали кольори трьох прапорів: червоно-чорний прапор УПА, синьо-жовтий прапор незалежної України і між ними Помаранчева революція. Білий взяли за основу, – говорить Владислава.

Такий рекорд встановлювали в Україні вперше, як зазначила експерт національного реєстру рекордів Лана Ветрова: – до того на старовинному верстаті рекордний пояс не ткав ніхто.

Враження уманчан та гостей фестивалю

– Я дуже рада, що навчилася ткати пояс, тепер усім у школі розповідатиму, що долучилась до рекорду України, – ділиться враженнями, – розповідає Марія Харченко.

До мене пояс старано ткала маленька дывчинка, і я не зміг пройти повз верстату, –  нехай частинка Західної України також залишиться на цьому фестивалі, – розповідає учасник літературної сцени Олександр Мельник м. Чернівці.

– Колись, на схожому верстаті, моя бабуся ткала рушники, а я збоку спостерігала, коли ж просила в неї поткати, – бабуся казала, що я ще маленька. Я виросла… І лиш через 10 років, на фестивалі «Шіді-Ріді» здійснилась моя дитяча мрія, поткати на верстаті» –  ділиться враженнями  уманчанка ОЛьга Макаренко.

За ткацький станок сів і депутат Черкаської обласної ради Олег Баштан: – Найбільше на фестивалі сподобались майстер класи, до одного з них і сам долучився, зіткавши шматочок поясу, який об’єднує українців.

Пояс, що став своєрідним символом фестивалю, організатори планують продовжити ткати на всіх великих заходах в місті, та за його межами. Як розповідає організатор «Шіді-Ріді» Софія Литвиненко-Чорномаз: – Пояс, зітканий на фестивалі, об’єднав в одній великій справі усіх гостей свята, і став своєрідним підверженням того що сила українців в єдності, адже якщо кожен старано буде ткати всій клаптик поясу, то в результаті, його ніхто і ніколи не розірве і не розділить…

25 Серпня, 2017 в 10:24 / Переглядів: 679

Теми: Події,Суспільство,Україна,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про