На складах спиртових заводів Черкащини податківці знайшли не позначені акцизними марками алкогольні напої

Обшуки на спиртзаводах Черкащини: податківці знайшли "сірий" алкоголь
glavred.info

На складах спиртових заводів Черкащини днями податківці знайшли не позначені марками акцизного податку алкогольні напої. Масштабною всеукраїнською спецоперацією, яка мала на меті викриття схем потрапляння фальсифікату в торговельні мережі, керували фіскали з головного офісу ДФС. Подробиці дізнавався сайт vikka.ua.

Facebook / Сергій Білан

Відповідно до офіційної версії, під час спецоперації фіскали знайшли на складах лікеро-горілчаних заводів у Черкаській області нелегальні алкогольні напої. Сам процес виробництва “сірого” алкоголю на момент обшуків не застали. При цьому ніхто з посадових осіб не зміг пояснити його походження.

“На деяких підприємствах Черкаської і Львівської областей було виявлено алкогольну продукцію, яка взагалі не маркована марками акцизного податку. Посадові особи зазначених підприємств так і не змогли пояснити причину відсутності марок”, – розповів у коментарі виданню “Цензор.НЕТ” перший заступник голови ДФС Сергій Білан.

За його словами, неврахований алкоголь виготовляється на тому ж обладнанні, за технологіями і технічними умовами, що і легальна продукція, але у позаробочий час. При цьому через відсутність державного контролю при незаконному виготовленні горілки можливі відхилення від стандартів за рахунок різних факторів, наприклад, використання менш якісного спирту.

“Ліва” алкогольна продукція під виглядом легальної горілки в переважній більшості продається через оптові бази, склади і ринки на адресу роздрібних реалізаторів, які здійснюють торгівлю через мережу невеликих магазинів, закладів харчування тощо. Але не тільки. Принаймні у цьому переконаний генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Facebook / Сергій Білан

Він стверджує, що такий алкоголь може потрапляти на прилавки не лише дрібних магазинів, а й навіть супермаркетів.

“Те, що продається у так званих наливайках йде без скляної тари. Відповідно, якщо воно було розлите по пляшках, значить, далі мали клеїти марки. Інше питання – що це будуть за марки? Чи це будуть марки-підробки, чи марки, що мали бути знищені? Є відпрацьовані механізми, завдяки яким ці марки, наклеєні на пляшки, потрапляють у торгівлю”, – пояснив він.

censor.net.ua

Фахівець підкреслив, що акцизні марки, які з невідомих причин були забраковані, неможливо відрізнити від справжніх.

“Ці марки можуть проходити по акту як знищені. Але зрозуміло, що їхній попіл ніхто не бачив. І ці схеми постійно удосконалюються”, – зазначив Олексій Дорошенко.

Він пояснив, що такі перевірки можуть означати перерозподіл “чорної каси”.

“Одна з причин, чому не розголошується інформація щодо спецоперації: тих, кого потрібно було попередити, попередили заздалегідь. Ті, хто попався, мають можливість відкупитися. І тут, як на аукціоні – хто дасть більше. А хто дасть менше, відповідно, потрапить у новини”, – вважає генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж.

Разом з тим, за його словами, такі рейди не є передвісниками подорожчання алкоголю.

censor.net.ua

Зазначимо, що 9 серпня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою підвищив оптово-відпускні та мінімальні роздрібні ціни на алкоголь. На горілку і лікеро-горілчані вироби розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін підвищили на 14-19,41%, на віскі, ром, джин – на 6,5-6,6%, коньяк (бренді) – на 12,3-29,1%, вина – на 7,1-13,3%. Зокрема мінімальні роздрібні ціни на горілку підвищені на 14%, або на 9,77 гривень. Так, пляшка ємністю 0,5 літра буде коштувати 79, 55 гривень, тоді як раніше ціна становила 69,78 гривень.

23 Серпня, 2017 в 14:01 / Переглядів: 743

Теми: Кримінал,Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про