У жителя Умані за комунальні борги відібрали квартиру

kvartira

Згідно з новою редакцією Закону України «Про житлово-комунальні послуги» усім боржникам за кожен день прострочення доведеться платити пеню у розмірі 0,1 % від суми боргу. При цьому загальна сума пені не може перевищувати суму заборгованості за житлово-комунальні послуги, – пише Уманська зоря, повідомляє 04744.info

Пеня буде нараховуватися після 20 числа кожного місяця. Так, якщо заплатити 30 числа, то доведеться заплатити на 1% більше. Уже зараз власники квартир з субсидіями, які накопичили борг як мінімум за два місяці, не мають права на продовження знижки. Такі зміни вступили в силу у травні, після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови №300.

Якщо заборгованість перевищує 10 тис грн., будь-який постачальник комунальної послуги може подати заяву до суду. В свою чергу суддя має право накласти арешт на машину, квартиру чи інше майно і через державну виконавчу службу продати його у рахунок боргу.

Приміром, власник квартири в житловому будинку № 7 по вул. Велика Фонтанна заборгував значну суму за житлово-комунальні послуги. Згідно рішення Уманського міськрайонного суду державною виконавчою службою на квартиру було накладено арешт. Однокімнатна квартира була продана за 180 тис. грн. і борг було погашено.

Всім власникам квартир, які мають заборгованість за житлово-комунальні послуги, вручені приписи на погашення боргу, на окремих житлових будинках розміщені оголошення з переліком квартир боржників. Значна частина з них вже розрахувалася, а на власників квартир, які ухилялися від сплати боргу, направлялися заяви до суду, за якими винесені судові накази для примусового стягнення боргу.

Тож мешканці, які мають борги по квартирній платі, зобов’язані погасити їх найближчим часом, аби РЕУ №3 мало можливість ремонтувати житловий фонд та готувати його до експлуатації в зимовий період.

Автор В.ЧЕРЕВКО, юрисконсульт КП «Уманське РЕУ №3»

22 Серпня, 2017 в 14:54 / Переглядів: 1319

Теми: Події,Суспільство,Україна,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про