Черкащанам розповіли про можливості розвитку екотуризму рідного краю

17 серпня, фахівці «Центру за екологічне майбутнє» провели черговий тематичний семінар на тему: «Екологічний туризм як чинник сталого розвитку природно-заповідних територій», пише «ВиЧЕрпно».

Захід у першу чергу був покликаний підвищити рівень екосвідомості у місцевих жителів та направлений на популяризацію екологічного туризму.

Досягнення гармонії між ростом економічних показників, стабільністю в соціальній сфері та охороною довкілля це необхідна передумова для розвитку екологічного туризму на природно-заповідних територіях Черкащини.

– Екотуризм — це  не просто прогулянка по природним та культурно визначним пам’яткам, екотуризм в першу чергу розвиває пошану до природи, підвищує екологічну культуруй мінімізує негативний вплив людини на екологію. Екологічний туризм містить в собі елементи усвідомленого позитивного ставлення до навколишнього природного середовища для його збереження та примноження для нащадків, – зазначилакоординатор проекту «Центр за екологічне майбутнє» Анна Семененко.

Черкащина має всі можливості для успішного розвитку екотуризму, різноманітний ландшафт, річки, озера, одинокі гори, водоспади, глибоководні кар’єри — це далеко не повний перелік цікавинок створених природою.

Також у ході проведення заходу фахівці центру пояснили присутнім різницю між екотуризмом та зеленим туризмом.

– Зелений туризм відрізняється від екотуризму основною метою — відповідним використанням вільного часу: зелений туризм — це вид проведення вільного часу як відпочинку у сільській місцевості з невеликими екскурсійними маршрутами, а екотуризм –це проведення всього вільного часу на території природно-антропогенного ландшафту, під час якого люди знайомляться з природними та історико-культурними пам’ятками території. Оскільки, екотуризм і зелений туризм спрямовані на збереження екосистем, то зараз навіть з’явилося нове поняття — екоагротуризм. Екоагротуризмпоєднує у собі використання сільських садиб як головного об’єкта розміщення туристів, що беруть участь в зеленому туризмі з використанням екотуристичнихпізнавальних програм, — зазначила на останок Анна Семененко.

На завершення фахівці центру закликали присутніх особисто пропагувати екотуризм не тільки на території області, а й поза її межами, як приклад, шляхом поширення інформації про унікальні природні місця краю через мережу Інтернет (блоги, інстаграм, влоги, селфі).

21 Серпня, 2017 в 16:00 / Переглядів: 881

Теми: Події,Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про