В Умані на фестивалі «Шіді-Ріді» хочуть встановити новий рекорд України

З миру по нитці заради єднання: 24 серпня,у День Незалежності, на фестивалі «Шіді-Ріді»  уманські майстри хочуть встановити новий  рекорд України, і зіткати на старовинному верстаті найдовший  «Пояс єднання українців».   До встановлення рекорду зможе долучитися  кожен бажаючий, і зіткати свій маленький шматочок великого поясу.

– Пояс єдності  ми розпочали ткати на «Шіді-Ріді  2016», тоді це була просто ідея, що запалила очі  місцевих майстрів і переросла у рекорд, який стане символом творення міцної України. Адже, якщо кожен старанно буде ткати всій клаптик поясу, то в результаті, його ніхто і ніколи не розірве і не розділить, – розповідає співорганізатор фестивалю Софія Чорномаз.

Автор ідеї «Поясу єднання» – місцева майстриня Владислава Швець, яка цьогоріч загорілась встановити рекорд  України, і зібрала  команду з 10-ти людей, які  щодня  вчаться такати пояс.

– До нас долучилися як  відомі майстри так і  люди, які вперше у своєму житті сіли за ткацький верстат. Наймолодшій майстрині 8 років, найстаршій – 60.  Саме ці  люди  закладатимуть основу рекорду, – розповідає Владислава Швець.

15 метрів довжини,  5 сантиметрів ширини,  12 годин роботи і 5 кольорів, що символізують прапори які творили історію України.

– Для поясу ми обрали кольори трьох прапорів:  червоно-чорний прапор УПА, синьо-жовтий прапор незалежної України і  між ними  Помаранчева революція. Білий взяли за основу, – говорить Владислава.

Розпочнуть  ткати  пояс  з  9-ї ранку. До 14.00  десять майстринь закладатимуть основу для рекорду, а після того, до 21.00,  за ткацький верстат зможе сісти кожен бажаючий   і долучитися до встановлення рекорду, зіткавши свій маленький шматочок великого «Поясу єднання українців».

Джерело: Вечірня Умань

9 Серпня, 2017 в 12:32 / Переглядів: 619

Теми: Події,Суспільство,Україна,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про