Через спеку черкащани стали частіше звертатися до медиків

Температура повітря на Черкащині досягла своїх найвищих показників. Якщо у тіні шкала термометра сягає 35 градусів, то під сонцем – усі 40. Таку посуху витримують не усі: містяни все частіше звертаються до медиків. Палюче сонце, розпечений асфальт, задуха у громадському транспорті та у деяких робочих приміщеннях – не кожен організм може спокійно пережити такі навантаження, повідомляє “ВІККА”.

Один із найбільш спекотних днів – 3 серпня з денною температурою 35-37 градусів.

Медик каже, що наразі люди більш сумлінно ставляться до свого здоров’я та безпеки, ніж у минулі роки. Однак фахівець все ж таки радить черкащанам не забувати про відповідне вбрання під час перебування на сонці, а це натуральні тканини світлих кольорів, головні убори. Вона радить пити більше рідини, не вживати каву, алкогольні напої і більше відпочивати.

Наталія Боровик наголошує на тому, щоб без крайньої потреби люди не виходили на вулицю.

Спека небезпечна ще й  тим, що температура сприяє розсіюванню шкідливих домішок в атмосфері. Про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань. За його словами, у спеку в Черкасах очікується зростання забруднення повітря діоксидом азоту І ступеня.

Коли місцями по області +35, що вважається стихійним явищем погоди, у містах слід очікувати погіршення екологічної ситуації. Метеоумови сприятимуть накопиченню в приземному шарі атмосфери шкідливих домішок, особливо це відчуватиметься поблизу автобусних зупинок та транспортних розв’язок.

Черкащан попереджають про небезпеку і надзвичайники. За словами речника начальника Управління ДСНС України у Черкаській області Костянтина Проценка, у місті та області збільшується ймовірність нещасних випадків. За статистикою, від переохолодження гине набагато менше людей, ніж від перегріву, сонячних та теплових ударів.

Особливі поради в ДСНС дають людям “гарячих” професій – тим, кому доводиться постійно перебувати на вулиці за умов такого сонячного пекла.

– Аби захистити таких людей, рятувальники підрахували, скільки за тією чи іншою температурою людина має працювати і відпочивати. Наприклад, за температури +28 має бути 36 хвилин роботи і 24 хвилини відпочинку. При температурі +35 та вище працювати варто не більше 30 хвилин і робити півгодинні перерви. Саме за цей час організм відновлюється та приходить в норму. Причому важливо дотримуватися саме такого режиму. Не можна без перерви чотири години працювати, а потім три години відпочивати, – йдеться у повідомленні служби.

Крім того, через аномальну спеку в серпні на Черкащині запропонували скоротити робочий день. Із таким листом звернувся до Черкаської обласної адміністрації голова Федерації профспілок України Петро Шевченко. За його словами, це допоможе запобігти нещасним випадкам на виробництві.

9 Серпня, 2017 в 11:33 / Переглядів: 619

Теми: Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про