На Черкащині не шукають винуватця, який залив відходами трасу Черкаси-Умань?

Як повідомлялося раніше, 31 липня надійшло повідомлення від жителів Уманського району про те, що вночі здійснювалось перевезення речовин невідомого походження трасою Черкаси-Умань. Ці відходи було розлито прямо на трасу.

Жителі прилеглого села Доброводи скаржилися на їдкий сморід ймовірніше тваринного органічного походження, від якого паморочиться в голові, виникає задуха, першіння в горлі, нудота. Нестерпний запах розносився на кількасот метрів.

Черговий караул Уманської пожежно-рятувальної частини, який прибув на місце події, провів роботи по змиванню та дезінфекції хлорним розчином дорожнього покриття. Станом на 21:00 годину роботи були завершені.

Проте згодом до нас на сторінку у Фейсбук написав мешканець Умані В’ячеслав, який повідомив, що ця речовина була розлита не лише та території села Доброводи, а й у Гереженівці, а також по трасі в Тальнівському районі.

“Останні кілька днів я змушений щодня їздити в Тальянки до родичів. – пише В’ячеслав. – Цей запах гнилої тушки переслідує всю дорогу. Це просто нестерпно! Воно розлите на поворотах, вибоїнах. Вочевидь, там, де машиною підкидало. В Доброводах хоч змили, але по трасі ніхто нічого не робив. Ця речовина чіпляється до коліс. Запах цей вже стоїть в мене вдома.”

Нам вдалося дізнатися, що кількома роками раніше була подібна ситуація. Тоді одне з підприємств по вирощуванню курей вивозило відходи, і частину з них розгубили по трасі. Так само рештки курей змивали з проїжджої частини рятувальники.

Ми вирішили поцікавитися у правоохоронних органів, чи ведуться якісь роботи по встановленню особи, причетної до виливу невідомої речовини, і що їй за це загрожує. Врешті, що то за речовина і куди її везли? В прокуратурі Черкаської області повідомили, що за вказаним фактом кримінальне провадження Уманським відділом поліції не реєструвалося, відповідно підстави для розшуку осіб, що її розлили, відсутні. Та порадили звернутися до поліції. А ось тут вже нам відповіді чи підказки, де ту відповідь шукати, отримати не вдалося.

Скоріше за все, ніхто не шукає винуватця, який зіпсував повітря на трасі Черкаси-Умань, що останніми днями пашіло страшенним запахом гнилої туші. І тут можна зробити цікаве порівняння: за паління у невстановленому місці передбачено штраф. За спалювання листя на прибудинковій території – теж штраф. А от зіпсоване повітря вздовж десятків кілометрів дороги – це не злочин. Можна і потерпіти. Якщо пройде ще кілька дощів, то все і так зійде.

9 Серпня, 2017 в 00:59 / Переглядів: 849

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про