Губернатор розповів про медичну новацію, об’єднання громад та інвестиції

Про медичну новацію

Продовжуємо працювати над новою якістю послуг у медичних закладах області. Цьогоріч створимо 5 кабінетів «Здоров’я жінки». А відтак якісне обстеження та дистанційне консультування із провідними лікарями стануть доступними для черкащанок.

Спеціальні кабінети жіночого здоров’я, де можна буде пройти повне мамологічне та гінекологічне обстеження, відкриємо в Черкасах, Смілі, Звенигородці, Золотоноші та Умані. Надалі мережу кабінетів розширюватимемо по всій області. Вони будуть поєднані в єдину мережу. Приміром, фахівці обласного онкодиспансеру зможуть віддалено консультувати пацієнтів із Умані.

Цей унікальний проект став можливими завдяки співфінансуванню з Державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів. Нагадаю, торік за таким же принципом ми оновили флюорографи в лікарнях області.

Про об’єднання громад

Мені приємно бачити активізацію у процесі об’єднання громад на Черкащині. Реформа, ініційована Президентом України й Урядом, у дії.

Ми спрямували до ЦВК вже 12 звернень про призначення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах на Черкащині. Ще 2 громади – на підході.

Нагадаю, що натепер маємо в області вже 10 громад-об’єднавців. І вони на собі відчувають усі вигоди від нового статусу. Серед іншого – ресурс на розвиток інфраструктури такі громади отримують від держави, без посередників. І самі вирішують, на що його спрямовувати.

Якщо маєте факти, що в котромусь районі його керівник чи будь-хто інший гальмує процес об’єднання громад, прошу повідомляти мені. Реагуватиму жорстко. Позбавляти громади права на розвиткові інструменти не дозволю!

Про інвестиції в розвиток

 Майже 1,3 млрд грн капітальних інвестицій вкладено на Черкащині за перший квартал. Тобто майже вполовину більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Простіше кажучи, капітальні інвестиції – це кошти, які наш внутрішній інвестор вкладає в розвиток своєї справи. А для нас це показник того, що ми з командою рухаємося у правильному напрямку. Привабливий інвестклімат – наш незмінний пріоритет. А якщо в області комфортно працювати внутрішнім інвесторам, це хороший сигнал для іноземних.

На минулому тижні у Смілі ознайомився з роботою підприємств групи компаній «Континент». Вона на Черкащині працює другий рік. Раніше виробничі потужності мала на Донеччині. Ми незмінно пропонуємо інвесторам прозорі механізми співпраці та максимум підтримки. Саме з таким меседжем у 2014 році зверталися і до підприємців, які працювали на Сході і чий бізнес опинився в зоні ризику. Тоді до нас «переїхали» близько трьох десятків таких підприємств, переважно малого та середнього бізнесу. І мені приємно, що Черкащина стала для них регіоном успішної роботи.

Нині група компаній «Континент» поступово відроджує територію колишнього заводу «Оризон». Тут працюють близько 180 робітників. Група компаній випускає понад 70 тисяч найменувань продукції. Найпопулярніші – віконно-дверні профільні системи та конструкції із ПВХ та алюмінію, вироби декоративної кераміки із натуральних глин, дитячі та спортивні майданчики тощо. Лише за півроку група компаній сплатила до бюджетів різних рівнів понад 5 млн грн податків. Надалі планує розширювати виробництво.

Джерело: Дзвін

8 Серпня, 2017 в 13:00 / Переглядів: 662

Теми: Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про