Загинув руфер, якого підозрювали у піднятті жовто-блакитного прапора над Москвою

Картинки по запросу олексій широкожухов

Під час відпочинку в горах Швейцарії загинув російський руфер Олексій Широкожухов, що за версією  Російських правоохоронних органів пофарбував в синьо-жовті кольори зірку на висотці в Москві разом з товаришами, пише Знай. ua

Про це написав його батько в Twitter, додавши, що хлопець помер під час бейс-стрибка.

Радянську зірку пофарбували в кольори українського прапора в 2014 році. Як йдеться в офіційній версії розслідування, крім Широкожухова, в акції взяли участь росіяни Олександр Погребів, Ганна Лепешкіна і Євген Коротков, кожен з них провів під домашнім арештом більше року, але в підсумку був виправданий.

Відповідальність за акцію взяв українець Павло Ушевец (руфер Григорій Mustang), він розфарбував зірку (на відео), а інші молоді люди стрибнули з неї з парашутами. Український прапор провисів на шпилі три години, після чого його зняли верхолази.

Будинок на Котельницькій набережній – одна з семи легендарних висоток столиці. Будівлю звели у 1938-1952 роках за проектом архітекторів Чечуліна і Ростовського. Керував будівництвом Лаврентій Берія.

Там жили такі відомі особистості, як Галина Уланова, Людмила Зикіна, Василь Аксьонов, Євген Євтушенко, Костянтин Паустовський, Юрій Любимов, Єфим Шифрін.

Згодом один із найбільш відомих руферів (любителів лазити по висотних спорудах) киянин Григорій, відомий під псевдо Mustang Wanted, зізнався у тому, що саме він пофарбував сталінську зірку на одному із найвищих будинків Москви і вивісив там український прапор. Він назвав свою акцію арт-перформансом, присвячненим Дню Незалежності і заявив про готовність відповісти за неї перед російським судом в обмін на звільнення української льотчиці Надії Савченко.

5 Серпня, 2017 в 09:01 / Переглядів: 1493

Теми: Події,Політика,Суспільство,Україна

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про