У Черкасах можуть з’явитися “розумні” велопарковки

У Черкасах можуть з’явитися

Розробники GPS-трекерів у черкаських маршрутках та тролейбусах просять громадськість та місцеву владу підтримати новий проект велопарковок “Che.Bike”, де виїзд велосипедів блокуватиметься дзвінком з мобільного телефону.

Так, аби привернути увагу до проекту команда  “eKreative” влаштувала велопробіг на центральній площі міста.

“Ми переймаємося проблемами громадського транспорту в Черкасах і стали відомі в місті завдяки проекту “MapaMagic”. Зараз ми подали на програму “Громадський бюджет” новий проект, який передбачає встановлення міських, захищених від крадіїв, парковок  для власних та громадських велосипедів, які можна буде взяти на прокат», – розповів лідер команди “eKreative” Віктор Євпак.

За його словами, таким чином програмісти закликають містян відмовлятися від тролейбусів та маршруток й вдаватися до більш корисного способу пересування.

“Для реалізації проекту необхідно 2 млн грн. Ми підрахували, що якщо ми будемо використувати вже готові сервіси, то зможемо закупити три зупинки, на кожній з яких буде 30 велосипедів, і розмістити їх в трьох місцях: у центрі, на площі 700-річчя та біля ЧНУ ім.Б.Хмельницького”, − сказав Віктор Євпак.

Як розповів розробник ідеї Віталій Пітвало, велосипед можна розблокувати лише з того телефону, з якого буде здійснений дзвінок.

“Будуть встановлені спеціальні трекери. Ми будемо знати в будь-який момент, скільки велосипедів знаходяться на парковці, де є вільні місця. Людину, яка не поверне велосипед, можна буде знайти через надійний спосіб верифікації “BankID”.

Джерело: zmi.ck.ua

3 Серпня, 2017 в 15:00 / Переглядів: 548

Теми: Події,Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про