Як вирахувати податок на нерухомість

Картинки по запросу гроші на столі

Цьогоріч жителі населених пунктів району, котрі мають квартиру понад 60 кв. м чи будинок понад 120 кв. м, зобов’язані сплатити податки за «зайві» квадратні метри.

Вони будуть платити за минулий рік, тож податок нарахують з урахуванням мінімальної зарплати в розмірі 1378 грн (на початок 2016 року). Ставка податку, встановлена органами місцевого самоврядування по району, буде коливатися від 0% до 3% від мінімальної зарплати. Про це повідомляють в Черкаській ОДПІ.

 За яку нерухомість доведеться платити податки?

У Податковому кодексі зазначено, що податками обкладаються житлові приміщення та нежитлова нерухомість, у тому числі гаражі, сараї, погреби, літні кухні, прибудови до будинків, кімнати в комуналці, будинок на дачі тощо. Законодавчий “імунітет” до оподаткування мають квартири до 60 кв. м та будинки до 120 кв. м. А якщо в родині є і будинок, і квартира, то для них вважається “нормою” 180 кв. м. Якщо друга квартира здається в оренду, податок нараховується на всю її площу, а не тільки на метри понад норму.

Ставка податку за 2016 рік може коливатися від 0% до 3% від розміру мінімальної зарплати на початок минулого року (1378 грн). Податківці кажуть, що по Черкаському району вона не перевищує 2%. Податки на нерухомість йдуть до місцевих бюджетів. Стягуються раз на рік.

– Ставки податку для фізичних осіб та пільги зі сплати податку на нерухомість на 2017 рік сільські ради затверджували торік. Відповідно вони були оприлюднені або на дошці оголошень, або на офіційному сайті сільської ради. Якщо з якихось причин жителі району не відслідкували це повідомлення, то за уточненням можна звернутися до сільської ради або до Черкаської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області, – коментує головний державний ревізор-інспектор Анна Бабенко. –Торік майже всі сільські ради вирішили оподатковувати лише житлову нерухомість, а на господарчі будівлі встановили нульову плату, чим фактично звільнили сільчан від сплати податку у 2016 році.

Чого вже не можна зробити цьогоріч, оскільки в Податковий кодекс внесли зміни. Вони забороняють місцевим радам приймати рішення про зменшення бази оподаткування на іншу величину, ніж на 60 кв. метрів для квартир, 120 кв. м для житлових будинків та 180 кв. м для різних типів об’єктів житлової нерухомості.

– Приміром, орган місцевого самоврядування встановив ставку податку 2%. Ви маєте житловий будинок на 150 кв. метрів. Норма 120 квадратних метрів. За «зайві» 30 квадратів вам доведеться заплатити цьогоріч 826,80 гривень податку, – пояснює управлінець.

Не є об’єктами оподаткування нерухомість, яка належить багатодітним або прийомним сім’ям, де виховується п’ятеро та більше дітей.

 Податкові платіжки розіслали 1 липня 2017 року

До 1 липня жителям району з податкової служби мали надійти рішення-повідомлення та квитанції із сумами податків. Заплатити потрібно не пізніше 28 серпня. Якщо квитанція не прийшла, але за законом нерухомість повинна обкладатися податком, потрібно самостійно звернутися до місцевого відділення Державної фіскальної служби або до сільської ради, які передадуть документи фіскалам.

Якщо ж ви отримали платіжку, а вчасно її не оплатили, будуть штрафи. Приміром, за місяць «прострочки» доведеться заплатити штраф у розмірі 10% від податку, через два – 20%. Крім того, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна податкову заставу. Якщо податок не сплачується тривалий час, майно продають за рішенням суду. Крім того, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність за ст. 212 Кримінального кодексу України.

 Податки на нерухомість – 2018

Наступного року жителі району сплачуватимуть податки на нерухомість за 2017-й. Вони зростуть. Звісно, якщо не буде змін у законодавстві. Розмір ставки встановили від 0% до 1,5% від мінімальної зарплати в усій Україні, зменшивши найвищий допустимий показник удвічі (нагадаємо, торік – 3%). Це пов’язано з тим, що мінімальна зарплата від початку 2017-го зросла вдвічі – до 3,2 тис. грн, а податки на нерухомість вираховують саме у прив’язці до мінімалки.

Приміром, ставка за 2017 рік зменшена – від 2% до 1%. Проте за рахунок зростання розміру мінімальної зарплати доведеться платити більше – за 30 “зайвих” квадратних метрів цього року прийде платіжка на 826,80 гривень, а вже наступного року – на 960 грн.

Водночас із 1 січня 2017 року пільги для фізичних осіб не застосовуються до об’єктів оподаткування, якщо площа такого об’єкта перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі (понад 300 кв. м для квартир, понад 600 кв. м для будинків, понад 900 кв. м для різних типів).

Сільські обрії

28 Липня, 2017 в 19:55 / Переглядів: 1000

Теми: Економіка,Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про