Комерційний облік теплової енергії та водопостачання відбуватиметься по-новому. Що треба знати?

Картинки по запросу лічильник

До уваги власників та співвласників багатоквартирних житлових будинків, голів ОСББ та ЖБК!

Новий облік води і тепла: що може змінитися для споживачів

Верховна Рада ухвалила новий закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». В чому головна суть цього закону і до яких змін варто готуватись звичайним споживачам тепла та води?
Чому це треба?
В Україні, за останніми даними, тільки 69% будинків житлового сектору оснащені будинковими приладами обліку теплової енергії. Лічильники води встановлені лише у 77% абонентів. В Умані лише 22 % будинків обладнані такими лічильниками.
Вартість енергоносіїв зростає. Втрати тепла і води величезні, як і кількість енергоресурсів, що не обліковуються. Як наслідок – мільйонні втрати для економіки України для придбання газу чи ресурсів для вироблення електричної енергії.
Комерційний облік комунальних послуг
Новий закон прямо забороняє надавати комунальні послуги без комерційних засобів обліку. Комерційний облік – це облік води чи тепла, що отримує будинок на вводі. Окремий облік можна отримати тільки тоді, коли є свій інженерний ввід із магістральної теплової чи водопровідної труби. Але теж з комерційним лічильником.
Хто встановить лічильники?
Комерційний лічильник будуть встановлювати оператори зовнішніх інженерних мереж, в цьому разі вартість лічильника відшкодовується шляхом сплати внесків та розстрочується на п’ять років або на інший строк за згодою сторін. Проте власник (співвласники) будинку можуть самостійно придбати лічильник і встановити за договором із спеціалістами. Вузли комерційного обліку належать на праві власності власнику (є спільною сумісною власністю співвласників) будівлі.
Вузли комерційного обліку приймаються виконавцем відповідної комунальної послуги та оператором зовнішніх інженерних мереж на абонентський облік протягом 14 календарних днів з дня встановлення або дня отримання виконавцем та оператором звернення власника (співвласників).
Строки встановлення
Оснащення вузлами комерційного обліку будівель, що на день набрання чинності цим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж і не були оснащені такими вузлами обліку, або якщо такі вузли обліку на день набрання чинності цим Законом вийшли з ладу, здійснюється у строк:
– теплової енергії – протягом року з дня набрання чинності цим Законом;
– гарячої та питної води для нежитлових будівель – протягом одного року, а для житлових будівель – протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.

 

Відділ житлово-комунального господарства Уманської міської ради

28 Липня, 2017 в 09:54 / Переглядів: 1181

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про